FC Hradec Králové5:4

25.kolo, sobota 8. 6. 2019, 10:00

5:4
3:1, 1:0, 1:3

5' Ponikelský (Hronek, Cobl), 66' Prchlík, 81' Ponikelský, 88' Ponikelský (Drbohlav)

FC Hradec Králové: Vik Filip (45' Jeřábek Michal) - Chýlek Adam (45' Machač Jan), Meduna Tobiáš (45' Pěnkava Patrik) - Hronek Alexandr (45' Prchlík Matěj), Ponikelský Štěpán (45' Drbohlav Tomáš), Cobl Josef (45' Zimmerman Tomáš) - Gazsi Sebastian, Hodas Marek

Komentář, trenér - Otakar Rejfek: Do dnešního utkání v Mladé Boleslavi jsme měli špatný vstup. Domácí nás v prvních minutách přehrávali a vytvořili si několik brankových příležitostí, které naštěstí neproměnili a nám se z protiútoku podařilo dostat do vedení 0:1. Poté se hra vyrovnala a hrálo se utkání nahoru, dolů. To hlavně zásluhou domácích, kteří řešili přechod do útoku jednoduchou variantou (po celé utkání) a to nákopem na svoje útočníky, který jim několikrát vyšel a zároveň i za pomocí našich individuálních chyb v defenzivě se tak v první třetině mohli radovat z výhry 3:1. Do druhé třetiny jsme vstoupili aktivně a mohli jsme několikrát vstřelit branku. Bohužel se nám vytvořené brankové příležitosti nepodařilo proměnit a tak přišel trest v podobě branky v naší síti, kdy nás potrestal hostující útočník dalekonosnou ránou přímo do růžku naší branky a zvýšil skoré utkání na 4:1. Ve třetí třetině jsme se snažili vydat ze sebe zbytky sil které nám po náročné sezóně zbyly a chtěli jsme skóre utkání otočit v náš prospěch. Bohužel i přes velkou herní převahu a snahu našich hráčů jsme dokázali vstřelit jen 3 branky a další brankové příležitosti neproměnit a z utkání jsme si tak odnesli prohru nejtěsnějším rozdílem. Nutno ale dodat, že vhledem k našim chybám hlavně v první třetině, jsme si průběh utkání zkomplikovali sami. Třetiny: 1:3, 0:1, 3:1