Votroci v přípravě vysoko vyhráli v Boleslavi

12. 10. 2018   |   FC Hradec Králové
Výborný výkon ve druhém poločase přinesl Votrokům vysoké vítězství v přípravném zápase v Mladé Boleslavi. Prvoligový tým, do jisté míry zředěný hráči z juniorského mužstva, porazili Hradečtí 6:2.
přát., pátek 12. 10. 2018, 11:00

FK Mladá Boleslav

2:6
2:2

Branky: 6. Džafič, 26. Novák - 18. Martan, 39. Ďurděvić z pen., 52. da Silva, 74. Soukeník, 76. Janoušek, 80. Kropáček. Rozhodčí: Pechanec - Melichar, Pospíšil. Bez karet.

FK Mladá Boleslav: Kamenár (46. Mikulec) - Křapka (41. Zabilanský), Toml, Kopa, Mareš (46. Rudzan) - Hubínek (68. Yerkhov), Valenta (78. Dib) - Diviš (46. David Novák), Matějovský (46. Komárek), Daniel Novák - Džafič (61. Šimon).
FC Hradec Králové: Ottmar (46. Mach) - Kopečný (63. Hynek), Pokorný, Kvída (46. Martinec), Plašil - Ďurděvić (63. Soukeník), Jukl (46. Černý), Janoušek, Urma (63. Kadlec) - Martan (63. Kropáček), Vorobjev (46. da Silva).

Hradečtí začali aktivně a hned v úvodu se v dobré šanci objevil Ladislav Martan. Jenže netrefil bránu. Na druhé straně se o několik minut později vedlo domácím lépe. Po průnikové přihrávce přišel přízemní centr před bránu a tam míč dorazil za záda Radima Ottmara Adnan Džafič. Po necelé čtvrthodině bylo díky aktivnímu presingu Votroků vyrovnáno. Hosté získali míč ve vápně Mladé Boleslavi a Ladislav Martan prostřelil Luboše Kamenára. 1:1. Nebezpečnou střelu Fahrudina Ďurděviće pak gólman domácích vytáhl na roh.

Ve 26. minutě zaútočili Mladoboleslavští středem hradecké obrany, rychlou kombinační akci zakončil Daniel Novák a poslal domácí opět do vedení. Hradečtí mohli vyrovnat, ale Dmitrij Vorobjev po centru z levé strany poslal míč jen do tyče. Ještě před poločasem to ale bylo 2:2 – po faulu na Otta Urmu nařídil rozhodčí Ondřej Pechanec penaltu a tu suverénně proměnil Ďurděvić.

Oba týmy do druhého poločasu prostřídaly a se změnami se lépe vyrovnali Votroci. Hned po několika desítkách vteřin pálil nebezpečně Miloš Kopečný, míč ale proletěl těsně nad bránou. V 52. minutě se po centru z pravé strany prosadil důrazem v bezprostřední blízkosti brány Wesley da Silva a Hradec vedl 3:2.

Vedoucí gól dal Hradeckým energii do žil a ti začali soupeře výrazně přehrávat. V útoku byl hodně aktivní René Kropáček, který v 74. minutě na půlce převzal míč od Dominika Soukeníka, zatáhl ho dopředu, naběhnuvšímu záložníkovi krásně přihrál před bránu a bylo to 4:2.

Pátá trefa hostů byla učiněná nádhera. Jiří Janoušek se opřel z voleje do míče odraženého před vápno a napálil ho k tyči. Parádní akci předvedli hosté i deset minut před koncem – levý obránce Jan Kadlec se pěknou kličkou uvolnil před vápnem, jeho umístěnou střelu k tyči vyrazil brankář Maldé Boleslavi jen před sebe a Kropáček se dočkal odměny za svůj dobrý výkon v podobě šesté trefy Votroků.

Hradec si tak v reprezentační pauze připsal vysoké vítězství proti kombinované sestavě Mladé Boleslavi.