FC Hradec Králové1:5

8. kolo, neděle 11. 10. 2020, 13:00

1:5
1:2

Branky (asistence) - 18' Sehnoutka (Ponikelský), 25' Rychtář (Kaczmarek), 43' Pavlík (Rychtář), 61' Sehnoutka (Rychtář), 74' Sehnoutka (Machač) - soupeř: 6'

Svoboda - Cobl (50' Machač), Pšenička, Baťka, Meduna (50' Svatoš), Halama (58' Zimmerman), Ponikelský, Pavlík (58' Drbohlav), Rychtář (61' Prchlík), Kaczmarek (61'), Sehnoutka

Do utkání jsme výborně vstoupili a měli dvě velké příležitosti. Jedna skončila na tyči a druhá těsně mimo. Nepsané fotbalové pravidlo nedáš = dostaneš, zafungovalo a z první vážnější situace na naší polovině jsme inkasovali. Dále jsme se snažili o kombinační hru. Naše snaha ztroskotávala na zbytečných nepřesnostech. Soupeř, spoléhající na rychlé brejky, této skutečnosti využíval. V 18' jsme se prosadili po rohovém kopu. Poté jsme trefili břevno. Do vedení jsme se dostali po skvělé kolmé přihrávce a neméně kvalitní zakončení znamenalo naše poločasové vedení. Ve druhém poločase jsme zpřesnili hru a měli ještě více šancí. Hned zkraje jsme využili další rohový kop a poté začal festival zahazování šancí. Po jedné z nich se opět ozvala branková konstrukce. V 61' to bylo 1:4 a hráči nejspíše nabyli dojmu, že je rozhodnuto. Kvalita naší hry opadla. Dvakrát nás musel podržet Svoboda a o chvíli později jsme vstřelili pátou branku. Tím jsme definitivně rozhodli o výsledku utkání, které jsme vyhráli zcela zaslouženě.