Hradec nezvládl druhou půli a prohrál v Jablonci 0:3

11. 9. 2022   |   Lukáš Foff
První poločas nabídl velké množství šancí na obou stranách, ale ani jeden z týmů je nedokázal využít. Skvěle si počínali oba dva brankáři. Ve druhé půli měl šance převážně už jen domácí Jablonec, který hned tři z nich dokázal využít. Votroci tak po čtyřech zápasech s bodovým ziskem okusili hořkost porážky.
8. kolo, neděle 11. 9. 2022, 16:00

FK Jablonec

3:0
0:0

Branky a nahrávky: 50. Sejk, 67. Martinec, 80. Chramosta (Houska).

Rozhodčí: Batík – Nádvorník, Podaný.

Žluté karty: 90+1. Houska – 58. Rada.

Držení míče: 50 % : 50 %. Střely na bránu: 5:6. Střely mimo: 3:3.

Rohové kopy: 7:5. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 18:18.

Diváci: 2309.

FK Jablonec:

Hanuš – Polidar, Martinec, Akpudje, Heidenreich, Krob – Šulc (89. D. Souček), Kratochvíl, Houska – Chramosta (82. Patrák), Sejk (86. Ikaunieks).

Reichl – Gabriel, Klíma, Ševčík, Čech, Smrž – Kubala (71. Koubek), Rada, Kučera (69. Dvořák), Trusa (69. Kodeš) – Vašulín (79. Rybička).

Gólmani čarovali, střelci je nedokázali propálit

Hned začátek střetnutí ukázal, že oba týmy chtějí hrát ofenzivní fotbal. Ve třetí minutě se v obrovské šanci po centru Pavla Šulce ocitl na levé straně Jan Krob, který ale nestřílel z první a míč si ještě posunul, čímž dal šanci zasáhnout Reichlovi. O minutu později na druhé straně pro změnu nejprve pálil Filip Kubala a po něm dorážel Daniel Vašulín, ale obě dvě gólové střely skvěle vytáhl Jan Hanuš.

Tutovky se pravidelně střídaly, další měl mladý útočník Václav Sejk, který dostal centr přesně na hlavu, ale zamířil doprostřed, takže opět nechal vyniknout gólmana Východočechů. Ve 27. minutě střílel zpoza vápna Daniel Vašulín a domácí brankář měl co dělat, aby stihl míč vytáhnout. Hostující hráči ale měli k dispozici rohový kop.

Po něm měl snad největší šanci zápasu Filip Kubala. Míč byl skvěle prodloužen na zadní tyč, kde byl hradecký forvard úplně volný, ale jeho bomba z pravé nohy trefila Hanuše do těla. Druhá část prvního poločasu už tolik šancí nenabídla. Začalo se hrát hodně tvrdě a kvůli faulům musel rozhodčí často foukat do píšťalky. První pětačtyřicetiminutovka tedy skončila bez branek.

Jablonec proměnil své šance a ovládl druhý poločas

Druhá polovina utkání na severu Čech začala pro hostující celek velmi zle. V 50. minutě se od Gabriela odpoutal Krob, který vypálil na bránu Reichla. Hradecký brankář sice míč vyrazil, ale ten se snesl k brankové čáře, kde jej dotlačil do brány Václav Sejk. To Jablonecké velmi uklidnilo a na hřišti začali působit lépe než Votroci.

Hradec se snažil tlačit dopředu a bojoval o vyrovnání, ale místo toho přišel direkt od domácích. Pavel Šulc poslal ostrý centr do vápna, který se odrazil od hrudníku Filipa Kubaly přesně do kroku Jakuba Martince a ten jej nekompromisně napálil do šibenice. Bývalý hradecký záložník okamžitě zvedl ruce na znamení omluvy a radující se spoluhráči mu přivodili krvavý šrám na čele.

Miroslav Koubek to zkusil rozhýbat střídáními, ale ani to nedokázalo odemknout ve druhém poločase skvěle fungující defenzivu Jablonce. V 80. minutě navíc přišla definitivní tečka, když Houska vyslal pas za obranu pro Jana Chramostu a ten elegantně přeloboval vyběhnutého Reichla. Východočeši tedy nenavázali na čtyři utkání s bodovým ziskem a podlehli zeleno-bílým 0:3.