Neuhlídané standardky stály Votroky v Jablonci body

16. 11. 2019   |   František Řehounek
Závěrečný ligový duel čekal na B tým Votroků na půdě lídra ČFL – skupiny B, Jablonce. I přes srdnatý výkon a několik dobrých brankových příležitostí odjeli černobílí domů bez bodového zisku. Domácí udeřili dvakrát ve druhém poločase ze standardních situací.
sobota 16. 11. 2019, 10:15

FK Jablonec B

2:0
0:0

Branky: 66. Daníček, 76. Koblížek. Rozhodčí: M. Paták – V. Paták, Hodek. ŽK: 69. Helm, 70. Daníček – 20. Vobejda, 64. Bičiště. 182 diváků.

FK Jablonec B: Vajner – Helm, Koblížek, Dočekal, Skuhravý – Pleštil (80. Kinčl), Rozkovec, Macháček (54. Haitl), Breda (88. Buchlovský) – Daníček – Velich (46. Munzar).
FC Hradec Králové: Brát – Nemšovský (57. Vítek), Locker, Plašil, Kadlec (81. Ptáček) – Mahr, Samko (81. Rajnoch), Vobejda, Sokol (57. Štěrba), Bičiště (81. Ansorge) – Langr.

Hradečtí borci vstoupili do utkání bez ostychu a již v 5. minutě měl obrovskou příležitost Denny Samko, který střílel z pětadvaceti metrů přes vyběhnuvšího gólmana domácích těsně vedle pravé tyče. Rušno bylo i před Jakubem Brátem. Jablonečtí zkoušeli jeho pozornost tvrdými střelami ze střední vzdálenosti, ve 22. minutě se na něj hnal Nikolas Daníček, ale brankář Votroků mu včasným vyběhnutím zmenšil střelecký úhel a jeho pokus následně vyrazil.

Obě obrany a pozorní brankáři dlouho vzdorovali útokům soupeře. Domácí celek o svém vítězství rozhodl během deseti minut druhé půle zápasu ze standardek. Nejprve se točenou střelou přímo z rohu prosadil v 66. minutě Daníček, na konečných 2:0 stanovil skóre utkání hlavičkou po centru z trestného kopu František Koblížek.

Hostující lavička reagovala trojnásobným střídáním, které mohlo okamžitě přinést snížení, když v 82. minutě Marek Rajnoch skvělou přihrávkou vybídl ke skórování Jana Vobejdu. Kapitán černobílých však poslal míč z nějakých osmi metrů těsně vedle levé tyče Jablonce, a protože se neujal ani žádný z mnoha centrovaných míčů, Votroci se branky na severu Čech tentokrát nedočkali.