Tři body! V Třinci se prosadil Vlkanova i Prekop

7. 11. 2020   |   Admin
Restartovaná FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA poslala Hradec Králové v rámci 7. kola do Třince. První poločas byl plně v režii Votroků. Nejprve se prosadil Adam Vlkanova, který dorazil střelu Pavla Dvořáka. V 10. minutě to už bylo o dva góly, vedení zvyšoval Erik Prekop. Pak kapitán Vlkanova nastřelil břevno třinecké brány. Domácí zahrozili až v samotném závěru, kdy na konečných 1:2 upravil Javůrek.
7. kolo, sobota 7. 11. 2020, 14:00

FK Fotbal Třinec

1:2
0:2

Branky: 87. Javůrek – 7. Vlkanova, 10. Prekop. Rozhodčí: Ginzel – Lakomý, Mikeska. ŽK: 14. Weber, 38. Šteinhübel, 70. Stáňa, 73. Attah, 79. Hýbl – 33. Prekop, 38. Kodeš.

FK Fotbal Třinec:

Pastornický – Bolf (63. Stáňa), Ngimbi, Habusta, Janoščín (46. Hýbl) – Foltyn (46. Vaněk), Weber – Celba (89. Gáč), Šteinhübel, Javůrek – Akulinin (55. Attah).

Vízek – Mejdr, Donát, Král, Urma – Kodeš, Čech, Kateřiňák (71. Procházka) – Vlkanova (90. Záviška), Dvořák, Prekop (63. Novotný).

Votroci vstoupili do sobotního utkání naprosto famózně. Jakoby ani žádná pauza nebyla. První branka přišla již v 7. minutě. Za obranu domácích se dostal Pavel Dvořák a pálil na vzdálenější tyč, brankář Pastornický míč vyrazil na dobíhajícího Adama Vlkanovu, jenž uklidil do prázdné brány, 0:1. Druhý zásah přišel hned vzápětí, opět u toho byl střelec Dvořák. Tentokrát utekl na pravé straně, přihrál před bránu na zcela osamoceného Erika Prekopa, který střelou z první zvýšil vedení, 0:2.

Další obrovská šance Votroků byla k vidění po akci Urma, Dvořák, Vlkanova, kdy posledně jmenovaný prudkou ranou orazítkoval břevno třinecké brány. A Vlkanova pokračoval dále v parádním výkonu. Ve 37. minutě se zbavil domácího obránce, na vápně vybídl Honzu Mejdra, jenž vyslal nepříjemný projektil. Gólman Pastornický měl znovu plné ruce práce.

Svěřenci kouče Zdeňka Frťaly kontrolovali po celý první poločas střed pole, Třinec si vypracoval pouze několik standardních situací a rohových kopů, které hostující obrana v čele s brankářem Vízkem bezpečně odvrátila.

V 60. minutě proběhl Otto Urma do vápna, kde i zakončoval. Následnou dorážku utnul útočný faul. Poté nebezpečně hlavičkoval střídající Attah, Vízek skvěle zastavil míč na brankové čáře. Avšak domácí se hodně zlobili a reklamovali, že byl balon již celým objemem za čárou. Sudí Ginzel byl opačného názoru. Adam Vlkanova byl při chuti i ve druhém dějství hry, další jeho střela zpoza vápna mířila vysoko nad.

Třinecký Weber se dostal v 79. minutě až před Patrika Vízka, ten zkušeně chytil umístěnou ránu i následnou dorážku. O pár okamžiků později šel skoro sám na bránu Filip Novotný, stoper Ngimbi ho po souboji srazil k zemi, ale rozhodčí Ginzel pokutový kop nepískal.

V 87. minutě se Třinec dočkal snížení. Rychlý protiútok zakončil přesnou střelou po zemi Jan Javůrek, 1:2. V samotném závěru se výběr trenéra Františka Straky snažil o vyrovnání, několikrát přišel velký závar, ale Votroci žádné další drama nepřipustili. Brankář Vízek předvedl několik jistých zákroků a pomohl tak k cennému vítězství.