Rezerva ztratila duel s Chlumcem v samém závěru

22. 5. 2023   |   Melánie Moníková
B-tým Hradce na vítězství nad Teplicemi navázat nedokázal. Votroci šli v regionální bitvě s Chlumcem krátce po startu druhé půle do vedení, jenže soupeř zvládl v 70. minutě z totožné situace vyrovnat a v nastavení pak rozhodl o výhře domácích Jakub Krčál.
27. kolo, neděle 21. 5. 2023, 10:15

FK Chlumec nad Cidlinou

2:1
0:0

Branky: 70. Veselka, 90+3. Krčál – 53. Hlaváč.

Rozhodčí: Havlík – Janíček, Martínek.

Žluté karty: 53. Bastin, 90+3. Ruml – 57. Baloun, 81. Boniš, 85. Hlaváč.

Diváci: 283.

FK Chlumec nad Cidlinou:

Lichtenberg – Gluski, Krčál, Vaníček (81. Weis),  Ruml (70. Kneifel), Zeman (74. Řezníček), Veselka, Finěk, Doležal, Jacobovici (81. Kopáč), Bastin.

FC Hradec Králové B:

Čábelka – Hypšman, Mahr, Schmoranz (67. Junek), Hodač (90. Šípek), Hlaváč, Kosař, Baloun, Holovatskyi, Hájek (74. Kadrmas), Boniš.

První dějství branku nepřineslo

Domácí vstoupili do utkání podstatně aktivněji a vytvořili si územní převahu. Již ve 4. minutě vypálil na bránu Zeman, ale Čábelka ránu dokázal zneškodnit. Krátce nato se k zakončení na druhé straně propracoval Mahr, chlumecký gólman však jeho střelu bez problémů lapil. Po necelé čtvrthodině hry poslali domácí nebezpečný centr do vápna, který však obrana Votroků zvládla odehrát do bezpečí.

Ve 14. minutě mohl jít Chlumec do vedení, když z přímého kopu kroutil balon na zadní tyč Finěk, jenž však hradeckou svatyni těsně minul. Několik okamžiků poté zahrávali také Hradečtí nadějnou standardku, domácí defenzivě se však podařilo míč odvrátit do zámezí.

Ve 33. minutě se domácí opět prodrali do velké šance, když Bastin obral hradeckého hráče o míč a běžel sám na bránu, jeho střelu však Čábelka dokázal chytit. V závěru první půle přidali Votroci na aktivitě, nicméně k větší příležitosti se už propracovat nedokázali. Po úvodním poločase tak byl stav bezbrankový.

Chlumec o své výhře rozhodl v nastavení

Do druhého dějství vstoupili lépe Hradečtí. Krátce po úvodním hvizdu se jim podařilo otevřít skóre, když se po dobře zahraném rohovém kopu prodral k míči Martin Hlaváč, jenž přesnou střelou do sítě Lichtenberga zařídil vedení Votroků 1:0. Do dalších větších šancí se však černobílému celku dostávat nedařilo.

V 61. minutě měli domácí další slibnou možnost. Po precizně zahraném rohu se však ve skrumáži před bránou nepovedlo protlačit míč mezi tři tyče. Pár minut poté se Chlumeckým podařilo vyrovnat, když se z podobné situace prosadil exhradecký Petr Veselka.

Domácí na vlastním hřišti nadále tlačili, nicméně defenzivy na obou stranách pracovaly precizně. V samém závěru přišla pohroma pro Votroky. Ranou z dálky se prosadil další bývalý hráče Hradce – Jakub Krčál, jenž v 93. minutě překlopil utkání na stranu chlumeckých fotbalistů. Votroci už odpovědět nedokázali a na půdě regionálního rivala tak podlehli 1:2.

Hodnocení Aleše Čvančary

První poločas přinesl více fotbalovosti. My soupeře do žádných větších kombinací příliš nepouštěli, proto musel hrozit jen z centrovaných míčů, případně standardních situací. Protivník si vytvořil dvě až tři příležitosti ke vstřelení branky, stejně tak my. Přesto poločas skončil 0:0. Druhé dějství bylo z různých důvodů strašně rozkouskované. Chlumec nás zatlačil do našeho vápna, přesto jsme dokázali dát první gól po nádherné standardce. Poté jsme přežili několik závarů, párkrát nás podržel gólman Čábelka. Bohužel jsme pak ze standardky jeden gól obdrželi a celý zápas zakončila střela v nastavení, která skončila v naší síti téměř současně s hvizdem sudího. U nás tedy panuje velké zklamání. Soupeř měl šancí více, nicméně za předvedený výkon, snahu, bojovnost i fotbalovost, kterou kluci předvedli, jsme si bod zasloužili.