Rezerva přemohla Most a usadila se ve středu tabulky

30. 10. 2022   |   Melánie Moníková
Důležité utkání zvládli svěřenci Aleše Čvančary na výbornou. V duelu s aktuálně posledním celkem skupiny B ČFL, Mostem, sehráli náročný zápas. Vše podstatné přinesla první půle. Votroky poslal do vedení Kosař. Baníku se podařilo srovnat z penalty, jenže o dvě minuty později zaznamenal klíčovou branku Doležal a tři body tak putují na soutok Labe s Orlicí.
13. kolo, sobota 29. 10. 2022, 14:30

FK Baník Most - Souš

1:2
1:2

Branky: 36. Glaser (pen.) – 23. Kosař, 38. Doležal.

Rozhodčí: Baum – Hoch, Coufal.

Žluté karty: 35. Hlaváč.

Diváci: 250.

FK Baník Most - Souš:

Halouska – Novák, Cibulka, Novotný (61. Štefko), Glaser, Kolařík (46. Svoboda), Novický, Bína, Rjaska (77. Stružinský), Seol (46. Matyáš), Pátek.

FC Hradec Králové B:

Hrnčíř – Baloun (62. Šípek), Hypšman, Leibl, Houdek (62. Kadrmas), Hodač (90+4. Zengler), Hlaváč, Kosař, Holovatskyi, Doležal, Hájek (89. Schmoranz).

Votroci vyrazili do utkání s Mostem s cílem udržet tohoto protivníka na bodový distanc. Od samého úvodu se jim podařilo vypracovat si převahu. Ve 23. minutě se ujali vedení, když Jakub Kosař poslal míč parádně do šibenice z dobrých třiceti metrů a otevřel tak skóre zápasu – 1:0.

Hradecká defenziva své pokutové území pečlivě střežila a náznaky šancí soupeře se jí dařilo likvidovat. Ve 36. minutě se však domácím přece jen podařilo srovnat díky nařízené penaltě, kterou proměnil Petr Glaser – 1:1.

Votroci však odpověděli bleskurychle. Dvě minuty po obdržené brance se střelecky prosadil David Doležal, který si poradil s bránícím hráčem a balón poslal mezi tři tyče – 2:1. Do šaten tak šli Východočeši s jednogólovým náskokem.

Do druhých pětačtyřiceti minut vstoupili domácí aktivně. Svůj tlak ovšem využít nedokázali a veškerou jejich snahu se hráčům Hradce dařilo likvidovat. Votroci začali hrát více na brejky, žádná ze šancí však v síti neskončila a během druhého poločasu už trefu nezaznamenal ani jeden z týmů.

Hradečtí si tak na své konto připsali pátou výhru v sezóně, díky které jsou na průběžné deváté příčce tabulky s náskokem dvanácti bodů na poslední dva celky. Díky výhře nad Mostem jsou pevně usazeni ve středu tabulky ČFL.

Aleš Čvančara, hlavní trenér:
Kluci si v tomhle utkání dokázali, že nejen fotbalovostí, ale také vůlí, bojovností a plněním všech taktických pokynů jsou schopní zvládat těžké zápasy, to bych tentokrát na jejich výkonu vyzdvihl a o to je toto vítězství cennější. Zároveň v utkání předvedli obrovskou psychickou odolnost, za kterou je musím pochválit. Přestože byl zápas poměrně vyhecovaný, neuchýlili se k debatám se sudím, naopak se soustředili na hru a své úkoly. Pro nás je strašně důležité, že jsme Most společně s Benešovem udrželi pod sebou a vytvořili si na ně jistý bodový polštář, který nám dodá klid na práci. Současně věřím, že zkušenosti, které kluci nabrali, nám pomohou v dalších utkáních.