Juniorka veze bod z Plzně

28. 4. 2019   |   FC Hradec Králové
Hradecká juniorka podruhé v nadstavbové části bodovala, tentokrát remízou v Plzni. Svěřenci Karla Krejčíka předvedli dobrý výkon, na začátku druhé půle vedli díky gólu Reného Kropáčka, Viktoriáni ale v závěru gólem z penalty vyrovnali.
neděle 28. 4. 2019, 11:00

FC Viktoria Plzeň

1:1
0:0

Branky: 82. Hezoučký (z pen.) – 46. Kropáček. Rozhodčí: Melichar – Kožár, Myška. ŽK: Svoboda (Plzeň). 110 diváků.

FC Viktoria Plzeň: Sváček – Plecitý (86. Brož), O. Pek, Míka, Svoboda – Uzlík (63. J. Pek), Kraml (74. Taleski) – Štursa, Hezoučký, Selnar (63. Hranáč) – Kepl (63. Řezáč).
FC Hradec Králové: Mach – Finěk, Kundrt, Locker, Gjinollari – Bičiště (90. Brůža), Soukeník, Vobejda, Petřík – Kropáček, Firbacher.

Hradečtí byli od začátku Plzni více než vyrovnaným týmem. Domácí si vytvořili několik šancí, na druhé straně třeba Filip Firbacher během prvního poločasu trefil hlavičkou tyč.

Hned v úvodu druhé půle se v plzeňském vápně uvolnil René Kropáček a střelou k tyči překonal Dominika Sváčka. Hradec vedl 1:0. O nějakých deset minut později měl šanci náskok ještě navýšit, když se dostal do samostatného úniku na plzeňského gólmana, toho ale tentokrát kličkou nepřekonal.

Domácí vyrovnali, když sudí odpískal penaltu po kontaktu Ondřeje Štursy s Ondřejem Machem v hradeckém vápně. Patrik Hezoučký se ze značky nemýlil a bylo to 1:1. Žádná další střela už si cestu ani do jedné brány nenašla, a tak utkání remízou i skončilo.

Karel Krejčík, trenér: „Zahráli jsme dobré utkání. V týdnu jsme měli video, věnovali jsme se věcem, které nám nešly. Na některé kluky jsem byl kritický a ti dnes předvedli o hodně lepší výkon. Dali jsme první gól, bohužel se nám nepodařilo dát další. Rozhodčí proti nám odpískal penaltu za podobný zákrok, jaký o chvíli později na druhé straně na Bičištěho neodpískal. Měli jsme to rozehrané na tři body, bohužel máme jen jeden. Ale s hrou jsem byl spokojený, takhle nějak bychom si to představovali.“