Juniorku v Plzni srazil Keplův hattrick

24. 9. 2018   |   FC Hradec Králové, foto: FCVP - David Koranda
Hradecká juniorka narazila v Plzni na těžkého soupeře. V dresu domácích Votroky proháněl mladý útočník Tomáš Kepl, který nastřílel hattrick. Hosté dokázali v závěru snížit, ale na vyrovnání už jim nezbýval čas.
9. kolo, pondělí 24. 9. 2018, 16:00

FC Viktoria Plzeň

3:2
1:0

Branky: 21. Kepl (pen.), 56. Kepl, 78. Kepl – 84. Soukeník, 90+3. Locker, ŽK: Svoboda, O. Pek – Kropáček, Vukčevič, Rozhodčí: Severýn – Vlasjuk, Kotalík.
50 diváků.

FC Viktoria Plzeň: Sváček – O. Pek (C) (46. Bartůněk), Hranáč, Hájek, Svoboda – Bucha, Procházka – Arzberger (72. Petr), Řezáč (88. Patrovský), Pihrt (62. J. Pek) – Kepl (90+1. Brož).
FC Hradec Králové: Mach – Finěk, Vukčevič (C), Locker, Kadlec (60. Gjinollari) - Bičiště (75. Petřík), Soukeník, Vobejda, Hynek (66. Dermedjan) - Miker - Kropáček (46. Kundrt).

Hradec vstoupil do utkání aktivně, ale od patnácté minuty převzali iniciativu domácí. Votrokům dělal problémy hlavně útočník Tomáš Kepl. Ten ve dvacáté minutě jednu svou velkou šanci neproměnil, o minutu později ale otevřel skóre z penalty. Stejný střelec se radoval také po deseti minutách druhé půle, kdy dorazil do brány střelu odraženou od tyče.

Hradečtí pak ožili a ve slušné příležitosti se objevil Dominik Soukeník. Toho však vychytal brankář Západočechů Dominik Sváček. Záložník domácích Petr Řezáč pak ztroskotal na Ondřeji Machovi, ten jeho ránu vykopl nohama. Ještě v 78. minutě se ale znovu trefil Kepl a završil svůj hattrick.

Votroci v závěru zápasu zabrali a utkání ještě zdramatizovali. Jan Vobejda z otočky připravil střeleckou pozici pro Soukeníka, ten se prosadil a snížil na rozdíl dvou gólů. V nastaveném čase si pak na centrovaný míč naskočil Josef Locker a upravil na 2:3. Snížení však přišlo příliš pozdě, a Votroci tak porážku neodvrátili.

Karel Krejčík, trenér: „Deset patnáct minut se nám dařilo, pak nás domácí začali přehrávat. Dostali jsme laciný gól, Kropáček byl na půlící čáře v ofsajdu, naši hráči pozdě zareagovali, mysleli si, že máme míč, a byla z toho penalta. Do poločasu byla Plzeň lepší, pak jsme provedli nějaké změny a měli jsme tlak i šance. Kvalitněji jsme presovali. Potom jsme ale dostali další dva góly po hrubých individuálních chybách, těch se musíme do budoucnosti vyvarovat. Na závěr jsme ještě skóre upravili na přijatelný výsledek, ale Plzeň nás celý zápas předčila přímočarostí a důrazem. Nastoupili za ni hráči z ligového kádru, Hájek, Bucha a Procházka, ti byli znát.“