První výhra venku. Hradecké fotbalistky naplno bodovaly ve Zlíně

17. 10. 2022   |   jtm
Fotbalistky FC Hradec Králové vyhrály v 7. kole druhé ligy ve Zlíně 2:1 a připsaly si první letošní vítězství na hřišti soupeře. Bojovný duel na půdě nováčka soutěže rozhodla dvěma góly Eliška Zemanová, s pěti brankami nejlepší střelkyně týmu. V tabulce jsou Východočešky třetí.
7. kolo, neděle 16. 10. 2022, 16:00

FC Zlín

1:2
1:2

Branky: 44. Korvasová - 17. a 26. Zemanová.
Rozhodčí: Hausnerová - Dytková, Čampišová. ŽK: Hrubá. Diváci: 44.

FC Zlín:

Matlachová – Illéšová, Hrubá, Vyvlečková (78. Hájková), P. Ševčíková (68. Žalková), Rozsypalová, Marholtová, Machů, Martáková, N. Ševčíková, Korvasová (85. Bartlová).

Voříšková - Kotoučková, Portychová, T. Novotná, Duchatschová - Zemanová (57. Šubrtová), Hrbková, Vejrová, P. Novotná, Ličmanová (74. Sedláčková) - Dostálová (74. Kňourková).

V předchozích dvou venkovních zápasech fotbalistky FC Hradec Králové nezískaly ani bod a nevstřelily branku (FC Praha 0:1, Líšeň 0:2). Na půdě nováčka ze Zlína proto nastupovaly s jasnou touhou - konečně vstřelit gól a připsat si první vítězství. Východočešky začaly plnit svůj cíl hned od začátku. Po sedmnácti minutách kapitánka Pavla Novotná odcentrovala a před brankou se hlavou prosadila Eliška Zemanová. Osmnáctiletá útočnice se o chvíli později radovala podruhé, když opět zblízka dorazila míč do sítě, tentokrát po přihrávce Zuzany Dostálové. Zemanová si připsala čtvrtý a pátý gól v letošní sezoně a je nejlepší střelkyní hradeckého týmu. V dobré šanci se také ocitla Pavla Novotná, ale na poslední chvíli zasáhla brankářka Matlachová. Hradecké hráčky byly lepší, jenže domácí Zlín vrátila do hry Sára Korvasová po pěkné individuální akci a neméně vydařené střele.

Ve druhém poločase měly více ze hry Východočešky, na hrbolatém terénu lépe kombinovaly, ale když gólem neskončily dvě dobré možnosti Dostálové, do branky neprošla střela Pavly Novotné po průniku Dominiky Šubrtové a zvýšení náskoku nepřinesly ani další slibně vyhlížející akce, strachovaly se hradecké fotbalistky o výhru až do konce. V úplném závěru přišla jediná příležitost domácích, ale brankářka Amelie Voříšková s pomocí velmi dobře hrající Terezy Kotoučkové nebezpečí zažehnaly.

Fotbalistky Hradce Králové si po zásluze zapsaly první vítězství na hřišti soupeře a celkově vyhrály v letošní sezoně popáté. V tabulce druhé ligy jsou třetí se stejným ziskem 15 bodů jako druhé Pardubice a čtvrtá Líšeň. Tabulku vede s tříbodovým náskokem Sparta Praha B.

V dalším kole Východočešky zajíždějí v neděli 23. října do Teplic (14.00). Ve zbytku podzimu je ve druhé lize ještě čekají duely v Olomouci a s FC Praha.

Jiří Ducháček, asistent trenéra: „Velmi fyzicky náročný venkovní zápas jsme díky velkému nasazení a bojovnosti výsledkově i herně zvládli. Po celé utkání se nám dařilo kontrolovat tempo hry, avšak chyběla nám lehkost ve finální fázi. I přesto se nám podařilo v prvním poločase vstřelit dvě branky. Soupeř pak z ojedinělé akce chvilku před přestávkou snížil. I ve druhém poločase jsme moc nepouštěli soupeře k míči, ale naše příležitosti jsme opět nevyřešili dobře a nepřesnostmi jsme se připravili o možnost definitivně zlomit utkání v náš prospěch. Těsný výsledek se do konce zápasu nezměnil a s radostí tak vezeme ze Zlína tři body."

Tereza Kotoučková, obránkyně: „Zlín pro nás nebyl lehkým soupeřem. Hrály jsme na hřišti, které nebylo v ideálním stavu a chvílemi nám horší terén působil problémy v rozehrávce. I přesto jsme do zápasu vstoupily aktivně, převzaly jsme iniciativu a vytvořily si slibné šance. Jsem ráda, že jsme po krásných akcích vstřelily dvě branky, které nám přinesly klid na kopačky. I přes naše dvoubrankové vedení Zlín nesložil zbraně a před koncem prvního poločasu snížil na 1:2. Druhý poločas přinesl tvrdý souboj o každý míč. Naštěstí jsme byly celý poločas aktivnější, zpřesnily jsme přihrávky a vytvářely jsme si slibné šance, které měly skončit gólem. Podaly jsme týmový výkon a každá z nás bojovala až do poslední minuty. Do Zlína jsme jely s jasným cílem - protrhnout venkovní smůlu a přivézt všechny tři body. Jsem nesmírně ráda, že se nám podařilo úkol splnit a už se těším, co přinese další venkovní zápas v Teplicích."

Jana Duchatschová, obránkyně: „Do Zlína jsme jely s jasným cílem - konečně vyhrát venku. Do zápasu jsme vstoupily dobře a po skvělých centrech Zuzky Dostálové a Páji Novotné se dvakrát prosadila Eliška Zemanová. Bohužel jsme si hru na těžkém terénu často samy komplikovaly a koncem prvního poločasu jsme dostaly zbytečný gól. Ve druhé půli jsme si vytvořily několik pěkných šancí, ale nedokázaly jsme je proměnit. Jsem ráda, že jsme zápas dotáhly do vítězného konce a vezeme ze Zlína tři body."