Rezerva přivezla z Velvar bod

28. 5. 2022   |   FC Hradec Králové
Cennou remízu uhrál ve Velvarech rezervní tým Votroků. Slovan ztratil v jarní části teprve podruhé body na domácím stadionu. Poprvé tam uspěli Brozanští, dnes Hradec Králové.
27. kolo, sobota 28. 5. 2022, 17:00

TJ Slovan Velvary

1:1
0:1

Branky: 78. Kott – 46. Mahr. Rozhodčí: Štrincl – Duda, Kubec. ŽK: 49. Stárek – 64. Jonáš, 89. Kosař. 100 diváků.

TJ Slovan Velvary:

Šťovíček – Šustr, Šlegl (60. Kafka), Šimkovský, Vopat, Pek (46. Valenta), Havránek, Stárek (68. Rubeš), Kott, Drozda, Chábera (75. Luong).

Čábelka – Hlaváč, Hruška, Kadrmas – Zámečník, Jonáš, Kosař, Březák – Mahr (88. Kutík), Šípek (79. Jurčenko), Hájek (90+1. Baloun).

Utkání mělo dva rozdílné poločasy. V prvním byli Votroci jednoznačně aktivnějším celkem, poctivě bránili, napadali rozehrávku domácích a prakticky jim nedovolili vypracovat si gólovou příležitost. Převahu sice nedokázali přetavit v branku, ale zasloužený gól přišel pár desítek vteřin po zahájení druhé poloviny, když se střelecky prosadil Jan Mahr.

Domácí Slovan však obdržená branka nepoložila na lopatky, ale právě naopak – Velvarští se začali stále častěji usazovat před brankou hradeckého gólmana Marka Čábelky. Mírná převaha Velvarům nakonec přinesla zasloužené vyrovnání, když se v 78. minutě prosadil Tomáš Kott a stanovil konečný výsledek utkání na 1:1.

Trenér Karel Krejčík: I dnes platí, že jsme podali velmi dobrý výkon v prvním poločase. Druhá polovina zápasu byla jiná, domácí nás chvílemi zatlačili na naší polovině hřiště a chvíli před koncem vyrovnali na konečných 1:1. Chci zdůraznit, že si získaného bodu z Velvar cením, domácí se na jaře prezentují kvalitními výkony. Tým dnes můžeme pochválit za přístup k zápasu.