24. kolo, neděle 5. 6. 2022, 10:00

2:6
(1:2)

Branky FK Slavoj Vyšehrad:

10´Azilinon, 65´Sommer

Branky FCHK U15:

15´Baťka (Pšenička), 31´Polák (Gazsi), 46´Polák (Cobl), 48´Polák (Halama), 64´Halama (Machač), 77´Halama (Jeřábek)

Svoboda-Baťka, Pěnkava, Chýlek, Pšenička-Gazsi (41´Ponikelský), Sehnoutka, Drbohlav, Cobl (57´Machač)-Halama, Polák (72´Jeřábek)

Do utkání s posledním týmem tabulky jsme neměli povedený vstup. Z úvodního tlaku se nám nepodařilo vstřelit branku, naopak jsme z první střely na branku v desáté minutě po pěkné akci soupeře inkasovali a následně jsme neproměnili pokutový kop. Poté následovala plejáda našich šancí, ze kterých jsme do poločasu proměnili pouze dvě. Vstup do druhého poločasu po změně rozestavení jsme měli naopak skvělý. Pracovali jsme v mnohem lepším pohybu i nasazení a přidali jsme další dvě branky. Poté jsme opět přepnuli do lehkovážného módu a do hry se dostal také soupeř, který v rozmezí 60. až 70. minuty předvedl několik povedených rychlých přechodů do nebezpečného útoku. Z nich se mu podařilo vstřelit jednu branku a snížit rozdíl skóre. My jsme ke konci zápasu kontrovali dalšími brankami a výsledek se tak zastavil na stavu 6:2 pro nás.

Celkově nás musí mrzet velký počet neproměněných šancí, obdržené branky, dalších několik šancí soupeře, nepřesnosti v kombinaci a hlavně místy až příliš lehkovážný přístup k zápasu.