Votroci dohráli jaro bez porážky

30. 5. 2021   |   FC Hradec Králové
I ve víru postupových oslav dohráli Votroci jaro bez jediné porážky. Ve Vlašimi v posledním kole dokonce měli převahu, o výhru přišli až pět minut před koncem. Hradecké góly zaznamenali Pavel Dvořák a Erik Prekop.
26. kolo, neděle 30. 5. 2021, 15:00

FC Sellier&Bellot Vlašim

2:2
1:1

Branky: 23. Červenka, 83. Ogiomade – 38. Dvořák, 77. Prekop. Rozhodčí: Hanousek – Hrabovský, Volf. ŽK: Zinhasovič, Červenka – Leibl, Rada, Soukeník.

FC Sellier&Bellot Vlašim:

Markovič – Breda, Štochl, Broukal, Svoboda – Zinhasović (79. Ogiomade), Průcha, Jurásek, Janda (86. Zukal) – Červenka (71. Firbacher), Bassey (46. Křišťan).

Vízek – Čech, Donát, Leibl (64. Král), Novotný – Soukeník, Rada – Záviška (56. Vašulín), Dvořák (75. Kejř), Vlkanova (75. Urma) – Prekop.

Zápas 26. kola ve Vlašimi měl od začátku stálý průběh. Votroci kombinovali, soupeře tlačili, pozor si museli dávat na rychlé brejky. V první čtvrthodině stříleli nepřesně Erik Prekop, z dobré pozice z přímého volného kopu Adam Vlkanova, František Čech a Pavel Dvořák.

Ve 22. minutě Denis Donát odvracel míč před Markem Červenkou, jeho malá domů se ale zadrhla na trávníku, útočník domácích byl u balonu dřív než Patrik Vízek a stihl ho píchnout pod brankářem do brány. 1:0 pro Vlašim.

Hradečtí pokračovali ve velkém tlaku. Po pěkné akci Jana Závišky střílel těsně nad bránu Prekop, Dvořákovu střelu vyškrábl Jakub Markovič na roh. Po něm se právě Dvořák skvěle uvolnil ve vápně a hlavičkou o tyč vyrovnal parádně na 1:1.

I ve druhé půli měli Votroci převahu, ale přes hustou obranu domácích se nemohli dostat ke střele. Vlašim zahrozila z protiútoků. V 56. minutě Vízek jednu nebezpečnou střelu vyrazil, druhý pokus šel mimo bránu.

Domácím pak zatápěla především trojice Dvořák, Prekop, Vlkanova. Poslední jmenovaný šel v 61. minutě sám na brankáře, na poslední chvíli ho ale doběhl David Broukal a jeho střelu zblokoval. Nebezpečně vystřelil po Dvořákově přihrávce Prekop, Markovič nadvakrát míč zastavil. Trvalá převaha hostům přinesla ovoce čtvrt hodiny před koncem – a opět zafungovala standardní situace. Roh Jakuba Rady trefil ve skrumáži hlavou Prekop a Votroci vedli 2:1.

O pět minut později měl premiérový gól v A týmu na kopačce Marek Kejř – po akci Otto Urmy a Filipa Novotného si naběhl k pravé tyči a pěkně vypálil z voleje, jeho střelu ale zblokoval obránce. V 83. minutě pak sebral Votrokům výhru Marvis Ogiomade, ke kterému se vykulil míč ze souboje po standardní situaci. Hradecké remíza mrzet nemusela – o postupu je rozhodnuto a série neporazitelnosti zůstala nedotčena.