Vydařená příprava. Hradecké fotbalistky hladce porazily FC Praha

11. 3. 2023   |   jt
Hladkou výhru zaznamenaly v přípravném utkání fotbalistky Hradce Králové, které porazily 3:0 FC Praha, soupeře z druhé ligy. Dvě branky vstřelila Eva Chocholoušová, jež se vrací po delší pauze zaviněné zraněním. Třetí gól přidala Karolína Hrbková.
přát., sobota 11. 3. 2023, 11:00

FC Praha

0:3
0:1

Branky: 55. a 70. Chocholoušová, 42. Hrbková.

Mitanová – Kotoučková, T. Novotná, Vejrová, Duchatschová – Zemanová, Hrbková, Portychová, Ličmanová – Dostálová, Kovaříková. Střídaly: Chocholoušová, Sedláčková.

V předposledním přípravném utkání před startem jarní části druhé ligy fotbalistky FC Hradec Králové hladce vyhrály na hřišti FC Praha, týmu, s nímž se na podzim dvakrát utkaly v mistrovské soutěži (0:1, 2:0). Východočešky měly v zápase převahu, ale v prvním poločase se z několika šancí ujala jediná, kdy Karolína Hrbková odstavila v pokutovém území soupeřku a vstřelila vedoucí gól.

Po změně stran byl hradecký tým ještě více herně dominantnější, pražského protivníka přehrával, ale střelecky se prosadil jen dvakrát, byť možností na skórování měl daleko více. O obě branky se postarala Eva Chocholoušová, která se vrací do hry po delší pauze zaviněné zraněním kotníku. Hradecká fotbalistka si nejprve po necelé hodině hry velmi dobře zpracovala míč v šestnáctce a překonala domácí brankářku. A dvacet minut před koncem utkání Chocholoušová střelou k tyči zakončila pohlednou akci, kdy míč putoval po ose Aneta Vejrová a Jana Duchatschová.

Generálku na druholigovou jarní premiéru se Spartou B fotbalistky Hradce Králové sehrají s Teplicemi.

Václav Hladký, trenér: „Zápas byl z naší strany pokračováním festivalu neproměněných šancí z předchozího utkání. Nakonec se nám podařilo alespoň tři příležitosti proměnit. Na druhou stranu nás ovšem může těšit udržené čisté konto.“

Eva Chocholoušová, autorka dvou branek: „V prvním poločase jsme byly i přes těžký terén lepší než soupeř, avšak z mnoha vytvořených šancí jsme proměnily pouze jednu. Tento poločas však byl odehrán v tempu s řadou soubojů. To se nedá říci o druhé půli, v níž soupeř snad až na úvodní desetiminutovku, kdy presoval, působil odevzdaným dojmem. Toho jsme dokázaly využít a zvýšit skóre na konečných 3:0.“