přát., středa 29. 8. 2018, 12:00

Zaglebie Lubin

5:4
1:0, 0:4, 4:0

10´Sehnoutka (Halama), 60´ Rychtář, 63´ Prchlík, 65´ Kalna, 72´ Němec (Ponikelský)

FC Hradec Králové: Svoboda (37'Jeřábek) - Baťka (50'Chýlek, 25'Pěnkava), Hronek (25'Meduna, 50'Svatoš) - Hodas(25'Cobl, 50'Zimmerman), Gazsi (50'Drbohlav, 25'Ponikelský), Prchlík (25' Halama, 50' Pavlík) - Mütsch (50'Kalna, 25'Sehnoutka), Němec (25'Kaczmarek, 50'Rychtář)

Komentář, Pavel Koblása - trenér: Proti kvalitnímu soupeři jsme si v první třetině dokázali vypracovat velké množství šancí, ze kterého jsme však díky chabé koncovce dokázali vytěžit pouze jednu branku. V první třetině jsme ale až na již zmíněnou koncovku mohli být s našim výkonem spokojeni. Vycházela nám rozehra od brankáře, kombinace i hra 1:1. Ve druhé třetině jsme pak nebyli tak důrazní a rychlí v práci s míčem, čehož soupeř okamžitě využil. Třetina z našeho pohledu skončila 0:4 po tom, co soupeř své šance chladnokrevně proměnil. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že chceme skóre zápasu otočit. Jsme rádi, že se nám podařilo navázat na výkon z první třetiny s tím rozdílem, že jsme konečně dokázali alespoň některé šance proměnit a zápas otočit. V součtu musíme na zakončení zapracovat, protože to není první zápas, ve kterém si slabou koncovkou komplikujeme jeho průběh. Na duhou stranu jsme rádi, že jsme nesložili zbraně a dokázali jsme zápas dovést do vítězného konce!! Celkově to pro nás na konec přípravy byla kvalitní prověrka, ve které se nám už herně začínaly dařit věci, které bychom chtěli v zápasech vidět. Poločasy: 1:0, 0:4, 4:0