Béčko porazilo lídra soutěže Živanice

8. 9. 2019   |   FC Hradec Králové
Výborný výkon celého týmu podpořený i několika mimořádnými výkony individuálními – to byly dva základní kameny skvělého vítězství Votroků v regionálním derby, ve kterém královéhradečtí poměřili síly s lídrem tabulky ČFL. Do vedení dostal černobílé výborně hrající Denny Samko, po přestávce přidal druhý gól Jan Vobejda.
neděle 8. 9. 2019, 10:15

TJ Sokol Živanice

2:0
1:0

Branky: 30. Samko, 80. Vobejda. Rozhodčí: Aubrecht – Melničuk, Nehasil. ŽK: 25. Leibl, 44. Bičiště, 61. Mahr – 56. Polák, 88. D. Pánek.

FC Hradec Králové: Mach – Plašil, Leibl (63. Locker), Kadlec – Mahr, Vobejda, Samko (88. Ptáček), Sokol (90. Nemšovský), Bičiště (83. Vítek) – Procházka, Rajnoch (56. Štěrba).
TJ Sokol Živanice: Frydrych – Buriánek, Herzán, Motyčka, Polák – Vyšehrad, Langr, Gorol (62. D. Pánek), Nikodém (89. F. Pánek) – Štěpánek, Petrus.

Votroci od úvodních minut hýřili pohybem, dobře kombinovali, a rušno tak bylo především před brankou Živanic. Ve 14. minutě Marek Rajnoch výborným pasem vybídl k úniku Jana Mahra, ten byl před vápnem zezadu sražen, ale rozhodčí Aubrecht usoudil, že k porušení pravidel nedošlo. O několik minut později nevyužil naopak Rajnoch přihrávky aktivního Daniela Procházky. Ve 24. minutě z otočky pálil Denny Samko, jeho střelu ale obrana hostí dokázala srazit na roh, z něj pak vychytal hlavičku Marka Plašila pozorný Frydrych. Gólman Živanic kapituloval až ve 36. minutě. Nejprve skvělým napadáním získal míč Tomáš Sokol, nacentroval do vápna a ve skrumáži se prosadil důrazný Samko – 1:0. Obdržená branka hosty vyburcovala ke zvýšení aktivity, jejímž výsledkem byla tvrdá Nikodémova střela, se kterou si Ondřej Mach poradil.

Druhý poločas začal tak, jak první skončil, tedy velkou snahou Živanic vyrovnat. Černobílá obrana však byla pevná a brankář Mach spolehlivý. Udeřit mohl naopak na druhé straně domácí tým, ale Michal Leibl po Samkově trestném kopu míč v dobré pozici netrefil. Mach se zapotil v 66. minutě, když z dobré pozice hlavičkoval mimo živanický David Pánek, a při největší šanci hostujícího celku ze 72. minuty, když po rychlém útoku zakončoval stejný hráč. Macha dokázal přelobovat, ale míč do sítě Hradce nepustil díky včasnému návratu Josef Locker. A tak další gól padl deset minut před koncem na druhé straně. Skvělou práci odvedl na levé straně Dominik Bičiště, který obešel tři protihráče. Na jeho zpětnou přihrávku si naběhl kapitán Votroků Jan Vobejda a tvrdou umístěnou střelou k pravé tyči zdvojnásobil vedení Hradce na 2:0. Černobílí mohli ještě přidat v nastavení třetí branku, ale pěkné Procházkovo sólo nedokázal hradecký útok využít.