Rezerva Votroků remizovala s Velvary

17. 10. 2021   |   FC Hradec Králové
Duel dvou celků ze středu tabulky vítěze nepoznal. Domácí Votroky poslal sice před přestávkou do vedení Lukáš Hájek, ale hosté z Velvar dokázali ve druhém dějství skóre vyrovnat, když se hlavou prosadil Tomáš Tenkl.
12. kolo, neděle 17. 10. 2021, 10:15

TJ Slovan Velvary

1:1
1:0

Branky: 41. Hájek – 57. Tenkl. Rozhodčí: Zadinová – Dujsík, Dobšík. ŽK: 20. Zámečník, 49. Doležal – 49. Tenkl, 60. Šustr. 145 diváků.

Reichl – Zámečník, Hruška, Jonáš, Kadrmas – Vobejda – Záviška, Kejř, Doležal (77. Březák), Hájek – Firbacher (64. Kosař).

TJ Slovan Velvary:

Měsíček – Valenta (52. Pihrt), Drozda, Šustr, Šimkovský – Havránek (90. Ptáček), Tenkl, Grzjanovs, Chábera – Kafka (89. Duong), Vopat.

Jako první mohli skórovat hosté. Začínala druhá desetiminutovka, když se na Reichla řítil hostující forward Kafka, ale jeho šanci skvělým skluzem zažehnal stoper Hradce Filip Hruška. Z následného rohového kopu pak zakončoval hlavičkou Chábera, naštěstí pro Votroky těsně nad břevno domácí branky. Kafka měl možnost skórovat i ve 37. minutě, ale pozorný brankář Michal Reichl poskakující míč sebral do rukavic. Hradečtí si vypracovali první příležitost ke skórování až ve 40. minutě, ale byla prakticky stoprocentní. David Doležal se dokázal pěkně uvolnit na rohu malého vápna, jeho křížná střela však branku Velvar minula. Přesto se brzy černobílí radovali z vedení, protože o minutku později centroval od pravé lajny Honza Záviška, míč se dostal až za zadní tyč, kde čekal na svou šanci Lukáš Hájek. Trefil krásnou, tvrdou a umístěnou střelou k zadní tyči a dostal chvíli před pauzou Hradec do vedení 1:0.

Mladý hradecký tým však gól do šatny příliš nepovzbudil, naopak hosté ve druhé polovině zápasu přidali a dokázali si vytvářet šance ke vstřelení gólu. Využili jedinou, když se nekompromisní hlavičkou prosadil Jaroslav Kafka. Skóre 1:1 se již do závěrečného hvizdu nezměnilo. Přitom Marek Kejř postupoval dvakrát na strážce velvarské branky Jiřího Měsíčka, ale ani v jednom případě jej nedokázal překonat. Stejné potíže působil na druhé straně Reichl hráčům Velvar, když bravurně likvidoval jejich možnosti. A když už byl jednou hradecký brankář překonán, netrefil velvarský Tenkl prázdnou branku. Zápas tak skončil spravedlivou dělbou bodů.