Béčko si poradilo s Ústím

22. 5. 2022   |   FC Hradec Králové
V nedělním dopoledni čekal na Votroky tradiční soupeř z Ústí nad Orlicí v sestavě i s někdejším obráncem Hradce Jakubem Chlebounem. Hosté se po nevydařené sezoně krčí na posledním místě tabulky a bodově neuspěli ani v Hradci Králové. Zápas vyšperkovaly čtyři krásné branky a výborný výkon Jakuba Kosaře.
26. kolo, neděle 22. 5. 2022, 10:15

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí

3:1
2:0

Branky: 4. Hájek, 35. Šípek, 87. Kosař – 67. Onije. Rozhodčí: Kastl – Mudra, Pena. ŽK: 69. Mahr, 80. Baloun, 90. Kosař – 31. Špatenka, 69. Grygar, 85. Hapal. 113 diváků.

Mach – Hlaváč, Hruška, Kadrmas – Zámečník, Jonáš, Kosař, Březák – Mahr (83. Konečný), Šípek (71. Baloun), Hájek (90. Čábelka).

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí:

Jeřábek – Falta (46. Onije), Chleboun, Koukola, Langr – Souček, Špatenka, Grygar, Vošlajer (69. Anih) – Hapal, Tichý (88. Vácha).

Domácí předvedli v prvním dějství utkání velmi kvalitní výkon. Do vedení šli již ve 4. minutě, kdy po skvělé diagonální přihrávce Jakuba Kosaře vypálil Lukáš Hájek a jeho tvrdá křížná střela skončila v brance hájené Matějem Jeřábkem – 1:0.

Potvrdit své vedení mohli černobílí v 10. minutě, to klasickou českou uličku vymyslel pro Josefa Jonáše Jan Mahr, ale dělovku hradeckého záložníka Jeřábek skvěle vytáhl mimo tři tyče. Hradec měl znatelnou převahu, přesto se mohlo Ústí dočkat vyrovnání. Po rozehraném trestném kopu pálil z velkého vápna Daniel Grygar, Ondřej Mach jeho střelu vyrazil a z následné skrumáže dokázala obrana míč odkopnout do bezpečí.

A tak se radovali opět domácí. Mahr pláchl po pravé straně, zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Matěje Šípka, jehož pumelice se zastavila až v síti hostujícího celku – 2:0. Pojistku mohl přidat po další skvělé Kosařově přihrávce Mahr, ale lob, kterým přehodil vyběhnuvšího Jeřábka, skončil jen kousek vedle branky.

Do druhé poloviny utkání nastoupili hosté s úmyslem vrátit se do zápasu kontaktní brankou, což se jim podařilo v 67. minutě. Defenziva domácích dala spoustu času i prostoru před vápnem Onijemu a jeho krásná střela vymetla šibenici – 2:1.

Přitom před tímto snížením stavu měli Votroci několik možností pojistit si své vedení třetí brankou, ale své gólové příležitosti neproměňovali. Asi největší šanci spálil v minutě 55. jinak výborný Kosař, který postupoval sám na Jeřábka, ale volil zakončení tvrdou střelou z vápna a míč skončil nad břevnem.

Paradoxně po brance hostujícího týmu zápas ztratil tempo a hra se rozdrobila i díky množství drobných faulů na obou stranách. Přesto se fotbal nakonec zaradoval, protože Kosař si na závěr zápasu nechal pomyslnou třešničku svého výkonu. Po přesně sehraném signálu z rohového kopu si navedl míč k velkému vápnu a parádní ranou do vzdálenějšího horního růžku branky dokonale překvapil Jeřábka – 3:1.