Votroci si zastříleli v závěru

14. 7. 2021   |   FC Hradec Králové
V předposledním zápase letní přípravy Votroci porazili SK Štětí vysoko 6:1. Houževnatý divizní soupeř dlouho vzdoroval, v závěru však Hradečtí udělali z utkání jednoznačnou záležitost.
přát., středa 14. 7. 2021, 16:30

SK Štětí

6:1
2:1

Branky: 24. a 40. Vašulín, 64. Rezek, 84. Donát, 84. Záviška, 90+4. Kubala – 27. Čada.

Vízek (46. Fendrich) – Mejdr (46. Čech), Donát, Klíma, Urma (46. Novotný) – Soukeník (46. Král), Rada (46. Kateřiňák) – Rezek, Dvořák (46. Kejř), Vlkanova (46. Záviška) – Vašulín (46. Kubala).

Jak se čekalo, Votroci měli navrch od začátku zápasu. Aktivní byl hlavně Jakub Rezek, který několikrát sám střílel, v 15. minutě pěkně uvolnil Daniela Vašulína, jehož střelu brankář vytěsnil na roh.

Právě Vašulín po několika dalších šancích Votroků otevřel skóre zápasu, když využil po dlouhé přihrávce za defenzivu chybu jednoho z obránců a prostřelil gólmana. 1:0.

Ve 26. minutě měli jedinou gólovou šanci hosté, skvěle ji ale skokem pod nohy útočícího hráče vyřešil Patrik Vízek. Následný roh se ale Štětí nadmíru povedl, centr si parádně našel Čada a vyrovnal na 1:1.

Domácí na nějakých pět minut takový vývoj zápasu zaskočil, po přihrávce Dominika Soukeníka se pak do šance tlačil Adam Vlkanova. Byl ale příliš blízko brankáři a ten mu zakončení překazil. Ve 41. minutě se ale znovu prosadil Vašulín, který gólmana po pěkné akci na pravé straně prostřelil podruhé.

Ve druhé půli Votroci výrazně prostřídali, hostům viditelně ubývaly síly, a tak se hrálo čím dál blíž u jejich vápna. Po hodině zápasu se hráz protrhla – v 64. minutě Denis Donát pěkně uvolnil Rezka a bylo to 3:1. Na povedený centr Jana Závišky pak jen o kousek nedosáhl Filip Kubala.

V poslední desetiminutovce udeřili Votroci třikrát – nejdřív se po Záviškově přihrávce prosadil Donát, potom po Kubalově centru přidal pátou trefu domácích Záviška a v nastaveném čase si oba jmenovaní role vyměnili. Kubala tak dostal na světelnou tabuli stav 6:1. Votroky už před startem ligy čeká jen generálka: v sobotu od 17:00 hrají v Holicích s druholigovou Chrudimí.