Zápas proti Slavii se hradeckým hráčkám nepovedl

Starší žákyně v dalším kole první ligy přivítaly lídra soutěže.

0:3

Branky: 15. Goretkiová z penalty, 29. Janíková, 30. Freislerová, 47.

Freislerová, 53. Freislerová, 56. Freislerová z penalty, 59. Kostohryzová

FC Hradec Králové: Mikanová - Soukalová, Uhnavá, Schánělová, Gernatová, Kalousová, Hrušková, Paulů, Koudelová, Baliharová, Miculyčová Střídaly: Vlasatá, Jiřičková, Dobrozemská, Janouchová, Plotová

Zápas začal podle předpokládaného scénáře. Hosté mají herní převahu a my spoléháme na rychlé brejky. Hned v úvodu jsme přežili vekou šanci Slavie. Naše obrana se musela ohánět, ale drželi jsme se. Důležitý moment nastal v 15. minutě, kdy hráčky v sešívaných dresech šly do vedení z pokutového kopu. Během prvního poločasu jsme měli možnost tří samostatných nájezdů. Jednou jsme netrefili již prázdnou branku. Bohužel se nám nepodařilo skórovat, což výrazně snížilo naše šance na dobrý výsledek. Rychlé dva góly mezi 29. a 30. minutou určily poločasový výsledek 0:3.

V druhé půli jsme se chtěli více vyrovnat Slavii. Po čtvrtém gólu naše snahy vyšly vniveč. Soupeř nás přehrál a my už nebyli tak nebezpeční pro hostující branku jako v prvním poločase. Přišly další góly do naší sítě. Brankostroj jsme zastavili v 60. minutě. Konec zápasu byl pro nás frustrující. Několik hráček po sérii likvidačních zákroků sešívaných musely odstoupit z utkání. Mrzí nás, že my jsme se také dopustili jednoho nevybíravého zákroku. Naštěstí se obešel bez zdravotních následků.

Radek Musil, trenér FC HK: Zápas se nám nepovedl. Předvedli jsme výkon pod naše možnosti. Máme kvalitu na to, abychom sehráli vyrovnanější utkání s lídrem soutěže. Nemůžeme prohrát o sedm branek.  Doufám, že se z chyb poučíme a v příštím zápase se budeme prezentovat diametrálně lepší hrou. Čeká nás soupeř podobných kvalit. Mám radost z návratu Barči Paulů na trávník po těžkém zranění.