Remíza s Líšní, loučení a velké oslavy

22. 5. 2021   |   FC Hradec Králové
Předposlední kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přisoudilo Hradci Králové druhý celek tabulky z Líšně. Hosté šli do vedení v úvodu střetnutí, prosadil se Lutonský. Na vyrovnání si diváci museli počkat do 72. minuty, kdy úspěšně hlavičkoval Otto Urma. Svěřenci kouče Zdenka Frťaly další slibné příležitosti nevyužili. Votroci prodlužují neporazitelnost na dvanáct zápasů v řadě.
25. kolo, sobota 22. 5. 2021, 15:00

SK Líšeň

1:1
0:1

Branky: 72. Urma – 8. Lutonský. Rozhodčí: Petřík – Hock, Vodrážka. ŽK: 22. Kodeš, 29. Mejdr, 79. Urma – 40. Pašek, 44. Silný, 79. Krška, 89. Matocha, 90+2. Kučera.

Ottmar – Mejdr, Donát, Leibl, Urma – Kodeš, Rada (57. Soukeník) – Prekop (69. Kateřiňák), Dvořák, Vlkanova (86. Záviška) – Vašulín (57. Král).

SK Líšeň:

Vítek – Jeřábek, Ševčík, Bednář – Kučera – Pašek (74. Krška), Málek (86. Fall), Matocha, Lutonský (64. Rolinek) – Silný (64. Zikl), Otrísal.

Hned v prvních minutách sobotního duelu se k zakončení dostal Adam Vlkanova, jeho pokusy byly sraženy hostující obranou. Líšeň udeřila z první větší možnosti, stalo se tak v 8. minutě. Z levé strany si za obranu Votroků naběhl Lutonský a přehodil vyběhnuvšího Radima Ottmara, 0:1. Královéhradecká legenda musela být v pozoru i při dalekonosné ráně Otrísala, avšak míč letící doprostřed brány nenaděl Ottmarovi větší problémy.

Ve 28. minutě vyslal povedený centr Honza Mejdr na Dana Vašulína, který okamžitě pálil těsně vedle pravé tyče, to byla dobrá možnost! Další slibná šance Votroků přišla o pár chvil později, kdy tvrdý projektil vyslal agilní Adam Vlkanova, gólman Vítek předvedl skvělý zákrok a Líšeň podržel.

Ve druhé polovině prvního poločasu byli fotbalisté Hradce Králové lepším týmem. Neúnavně napadali, rychle kombinovali a vytvořili si také řadu zajímavých příležitostí. Jako například tvrdá střela Erika Prekopa z hranice šestnáctky, jež skončila těsně nad břevnem. Třiadvacetiletý útočník měl v závěru ještě jednu šanci, tentokrát balon kroutil do vzdálenějšího horního rohu, chybělo několik centimetrů.

Hradečtí byli aktivnější i na začátku druhé pětačtyřicetiminutovky, kdy své štěstí zkoušel Petr Kodeš. Jeho pokus šel kousek nad brněnskou branku. Na druhé straně zahrozili hosté po rychlém protiútoku, do zakončení se dostal Silný, ale v poslední možný moment zasáhl fantasticky Michal Leibl.

Vyrovnání mohlo přijít v 67. minutě, kdy na malém vápně po nabídce od Pavla Dvořáka hlavičkoval osamocený Erik Prekop, ale branku netrefil. O pět minut později si již diváci na Všesportovním stadionu v Malšovicích mohli zakřičet. Souvislý tlak vyvrcholil rohovým kopem Adama Vlkanovy, po kterém se hlavou prosadil Otto Urma, 1:1.

A k vedoucímu gólu bylo velmi blízko po další standardní situaci Adama Vlkanovy, kdy Petr Kodeš pálil do odkryté brány. Moravany zachránil na brankové čáře Ševčík. Brňané se připomněli až v 85. minutě, po pohledné akci střílel na přední tyč Krška. Radim Ottmar, jenž dnes oblékl kapitánskou pásku, zkušeně kontroloval. Pak se blýskl střídající Jiří Kateřiňák, jenž vyslal jedovku do středu brány, gólman Vítek měl plné ruce práce.

Závěr utkání se už dohrával za skandování a radosti na tribunách. Po závěrečném hvizdu přišlo na řadu loučení s Radimem Ottmarem, pro kterého si spoluhráči připravili hezké "parukové" překvapení. Hradecký kotel rovněž vyvolával kouče Zdenka Frťalu a děkoval mu za odvedenou práci. Došlo také k oficiálnímu ceremoniálu s předáváním medailí a poháru pro vítěze FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.