Rychlý mat. Fotbalistky třemi trefami skolily nováčka

16. 9. 2023   |   jt | Foto: Vanda Šebková
Fotbalistky FC Hradec Králové i přes značnou marodku ve svém týmu porazily ve 4. kole druhé ligy pražský celek Raptors FC 3:1. Branky do sítě nováčka soutěže vstřelily během úvodních pětatřiceti minut Eliška Zemanová, Zuzana Dostálová a Eva Chocholoušová. Soupeř snížil až v závěru zápasu. V dalším kole Východočešky vyrazí do Olomouce.
4. kolo, sobota 16. 9. 2023, 15:00

Prague Raptors FC

3:1
3:0

Branky: 2. Zemanová, 31. Dostálová, 35. Chocholoušová - 85. Lahteela. Rozhodčí: Bystroňová - Hausnerová, Dytková. ŽK: Schánělová, Svobodová (obě Hradec). Diváci: 75.

Voříšková - Schánělová (75. Hrbková), Portychová, T. Novotná (80. Kňourková), Sedláčková - Ličmanová (7. Hrušková), Svobodová, Chocholoušová, Typltová (75. Duchatschová) - Dostálová, Zemanová.

Prague Raptors FC:

Frolíková – Petöcz (81. Jackson), Simoes Cordeiro, Vytlačilová, Sammarco – Demirel (29. Švimberská), Umehara, Boučková - Shtefura (81. Balogová), Navrátilová (64. Lahteela), Stupavská (29. Josipovič).

Fotbalistky FC Hradec Králové před utkáním s pražským klubem Raptors FC provázela větší marodka a vinou nemocí a zranění vstupovaly do utkání ve značně pozměněné sestavě. Chyběla také Tereza Kotoučková, jež si odpykávala jednozápasový trest za vyloučení a během utkání provázela diváky v roli hlasatelky. Navíc už po sedmi minutách se zranila Tereza Ličmanová. Soutěžní premiéru v A-týmu si tak odbyla juniorka Karolína Typltová.

Na rozhodnutí zápasu s nováčkem soutěže, v jehož dresu nastupuje řada zahraničních hráček, stačila Východočeškám úvodní půlhodina. Již v čase 1:17 min. se střelecky prosadila Eliška Zemanová, které přistrčila míč do běhu Zuzana Dostálová. Posledně jmenovaná hradecká útočnice poté v 31. min. sama vstřelila druhou branku, když křižnou střelou ze strany zužitkovala pěknou individuální akci a přesnou přihrávku Evy Chocholoušové (na snímku s míčem). O čtyři minuty později se Chocholoušová trefila parádně přímo z rohového kopu a zajistila hradeckým fotbalistkám tříbrankový náskok.

V prvním poločase si pražský tým vypracoval největší šanci v úvodní čtvrhodině. Zakončení Lucie Stupavské ovšem zneškodnila brankářka Amelie Voříšková a Yana Shtefura zamířila z dorážky mimo branku. V hradeckém dresu se ještě do slibné příležitosti dostala Zemanová a tvrdě pálila Veronika Svobodová.

Po přestávce brankových šancí ubylo, domácí hráčky držely své vedení, které mohla navýšit jedna z nejlepších hráček utkání Eva Chocholoušová. Nestalo se. Naopak pět minut před koncem zápasu hlavou korigovala stav hostující Susana Maria Lahteela. Vítězství hradeckého týmu bylo ovšem zcela zasloužené.

V příštím kole fotbalistky FC Hradec Králové, kterým v tabulce patří páté místo, zajíždějí na hřiště čtvrté Sigmy Olomouc.

Výsledky - 4. kolo: Sparta Praha B - Teplice 8:0, Líšeň - Olomouc 1:1, Dukla Praha - FC Praha 3:6.

Další utkání - 5. kolo: sobota 23. září, 15.00: Sigma Olomouc - FC Hradec Králové (hř. Kožušany).

Václav Hladký, trenér: „Zápas byl pro nás náročný s ohledem na zdravotní stav hráček. Musíme pochválit všechny hráčky za jejich přístup k zápasu i přes řadu překážek. Vážíme si dnešního vítězství, které se nerodilo vůbec hladce."

Eva Chocholoušová, autorka branky a jedna z nejlepších hráček utkání: „Zápas jsme musely kvůli rozsáhlé marodce odehrát v pozměněné sestavě, ale myslím si, že jsme kombinační chyby a nesouhru nahradily bojovností. Narozdíl od jiných zápasů jsme dokázaly využít gólové šance, a proto jsme v poločase vedly 3:0. Po přestávce už nám postupně docházely síly a začala se projevovat zranění hraček, nicméně jsme měly kam sáhnout díky holkám, které nám přišly vypomoct. Chtěla bych poděkovat všem hráčkám za bojovný výkon a zvláště těm, které nám přišly pomoct."

Karolína Typltová, první ligový zápas v A-týmu: „Nikdo jsme pořádně nevěděl, co od tohoto soupeře můžeme čekat, o to byl zápas složitější. Myslím si, že jsme se k tomuto zápasu postavily zodpovědně a nepodcenily soupeře. Důkazem byl náš brzký gól, který jsme vstřelily už ve druhé minutě. Z mého pohledu jsme zápas zvládly a i přes všechny naše chyby jsme měly na hřišti převahu."