Proti Vítkovicím jasná výhra Votroků

10. 11. 2019   |   FC Hradec Králové
V rámci 15. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se v Hradci Králové představilo mužstvo MFK Vítkovice. Od prvních minut si Votroci šli za jasným cílem. V prvním poločase se trefil Urma a také Doležal. Na začátku druhého poločasu pak potvrdil dominanci domácích Jakub Šípek. Hradec Králové se tak aktuálně nachází na pátém místě tabulky.
15. kolo, neděle 10. 11. 2019, 15:00

MFK Vítkovice

3:0
2:0

Branky: 9. Urma, 21. Doležal, 55. Šípek. Rozhodčí: Alex Denev - Martin Leška, Lukáš Matoušek. ŽK: 73. Leibl – 51. Martišiak. Počet diváků: 601.

FC Hradec Králové: Ottmar – Kopečný, Martinec, Leibl, Urma – Zbrožek - Šípek (74. Procházka), Soukeník, Doležal (87. Djurdjević), Vlkanova - Prekop (83. Firbacher).
MFK Vítkovice: Květon – Surzyn, Holiš, Cverna, Klusák – Motyčka – Matoušek, Bzirský, Suchan (80. Mikula), Matěj (20. Martišiak) – Kovařík (73. Buchvaldek).

Hradečtí fotbalisté vstoupili do utkání aktivně a již v 9. minutě z toho byla první branka nedělního utkání. Miloš Kopečný příkladně doběhl míč a odcentroval z brankové čáry. Adam Vlkanova následně vytvořil v pokutovém území hostů velký závar, který nejlépe využil dobíhající Otto Urma a propálil vše včetně brankáře Květoně, 1:0. Další možnost si vypracoval po úniku Erik Prekop, jeho zakončení však bylo sraženo tečí jednoho z hostujících obránců.

Ve 13. minutě byla k vidění velká šance Jakuba Šípka, kterého vybídl aktivní Vlkanova, z dobré pozice pálil vysoko nad. Fanoušci Votroků se druhé branky dočkali ve 21. minutě. Otevřeného prostoru na hranici penalty využil zcela volný David Doležal a rozvlnil hostující branku, 2:0.

Hráči Vítkovic se postupně dostávali více do hry, dobré parametry měla rána Matouška nebo pokus Bzirského, ovšem Radim Ottmar zasahovat nemusel. V závěru prvního poločasu zahrozil ještě Michal Leibl, jenž si zpracoval dlouhý centr na pravé straně velkého vápna, a pak vyslal střelu na přední tyč. Vítkovický Květon měl plné ruce práce, ale nebezpečnou situaci zvládl.

Na začátku druhé pětačtyřicetiminutovky se dostal do jasné gólové šance Erik Prekop, ale u tyče zakončoval nakonec v těžké pozici a přestřelil. Mrzet ho to však příliš nemuselo. V 55. minutě se diváci na Všesportovním stadionu v Malšovicích radovali z třetí branky utkání. Adam Vlkanova poslal krásný pas na Jakuba Šípka, který si naběhl za obranu a z první usměrnil balon za záda hostujícího brankáře Josefa Květoně, 3:0.

Fotbalisté Vítkovic mohli vstřelit kontaktní branku v 67. minutě, kdy hostující Suchan dostal ve vápně míč přesně na hlavu, ale jeho pokus zamířil pouze do rukavic připraveného Radima Ottmara. Ve zbývajícím čase si již domácí fotbalisté zkušeně hlídali výsledek a soupeře do ničeho nepouštěli. I proto si svěřenci kouče Zdenka Frťala připisují důležité tři body a drží kontakt se špicí tabulky.