Úspěšná generálka. Votroci porazili Chrudim 2:0

17. 7. 2021   |   FC Hradec Králové
V Holicích dokázal Hradec po dobrém výkonu přehrát druholigovou Chrudim a připisuje si vítězství i v posledním přípravném zápase před začátkem sezóny.
přát., sobota 17. 7. 2021, 17:00

MFK Chrudim

2:0
0:0

Branky: 67. Král, 74. Záviška

ŽK: 69. Král – 66. Čáp

Vízek (46. Fendrich) – Mejdr (46. Harazim), Donát (63. Čech), Klíma (46. Král), Urma (63. Novotný) – Soukeník, Rada (46. Kateřiňák) – Rezek (46. Záviška), Dvořák (46. Kubala), Vlkanova (60. Rezek) – Vašulín (63. Kejř)

MFK Chrudim:

Mikulec – Hašek, Tkadlec, Fišl, Trávníček – Juliš, Řezníček, Průcha, Breda – Rybička, Surmaj.

Náhradníci: Ordelt – Dostálek, Šípek, Kesner, Šplíchal, Čáp

V Holicích se hrál od prvních minut aktivní fotbal. Votroci dobře kombinovali s míčem a napadali rozehrávku chrudimských hráčů. Svým dobrým pohybem je nutili chybovat. O první větší šanci se postaral v 19. minutě Vašulín, který ze vzdálenosti penalty hlavičkoval k tyči, brankář Mikulec si však s jeho pokusem poradil. Celou akci pak zakončil Rada, jehož technická střela se otřela o břevno.

Hradečtí více drželi míč i nadále, obrana Chrudimi však odolávala. Ojedinělé útočné výpady chrudimských dokázal svým čtením hry a včasným výběhem v zárodku dvakrát uhasit gólman Vízek. S postupem času se hra srovnávala. Střelu Průchy z hranice šestnáctky v 34. minutě však Vízek neměl problém zlikvidovat. Do konce poločasu byla k vidění důrazná, ale férová hra bez výraznějších šancí.

V druhém poločase oba týmy prostřídaly většinu kádru a změnilo se také počasí. Horké červencové slunce vystřídal vydatný déšť. Hradec po přestávce vlétl na svého soupeře a tlačil se za vedoucí brankou. Ani jeden z nadějných centrů votroků však neskončil v síti. V 67. minutě padnul první gól utkání. Kateřiňák rozehrál přímý kop z levé strany, kde si míč našel Král a v nelehké pozici zády k bráně usměrnil míč hlavou k tyčí – 1:0.

Chrudim následně zjednodušila hru a snažila se překonat votroky pomocí nákopů za obranu. Tyto pokusy však hradečtí s přehledem odráželi. Po jednom z nich se balon dostal ke Kejřovi, který pádil po lajně, posunul na Kubalu a střílenou přihrávkou našel ve vápně Závišku, který se procpal přes obránce a zvýšil na 2:0. O chvíli později mohl po individuální akci zvýšit skóre Novotný, ve slibné pozici však minul bránu. Drama v závěru nepřipustil Fendrich, který dvěma skvělými zákroky podržel svůj tým.