Votroci v duelu s Gostivarem dominovali. Zápas však skončil remízou 1:1

31. 1. 2024   |   Matěj Hašek
U Středozemního moře Votroci vyzvali dalšího netradičního soupeře, aktuálně pátý celek makedonské ligy – KF Gostivar. Úvodní poločas začali Hradečtí aktivně, jako první ovšem udeřil soupeř, když se z penalty prosadil Kehinde. Stejnou zbraní ke konci poločasu odpověděli Votroci, z puntíku se trefil Rada. V druhé půli na trávníku jasně dominovali zástupci českého fotbalu, ale žádnou z šancí nevyužili. Utkání i přes velkou hradeckou převahu skončilo remízou 1:1.
středa 31. 1. 2024, 12:30

KF Gostivar

1:1
1:1

Branky: 44. Rada (pen.) - 13. Kehinde (pen.)

Žluté karty: 79. Zuka

Vízek (46. Knobloch) – Kaštánek (46. Čihák), Krejčí, Pudhorocký, Dancák, Klíma, Hais (79. Šašinka), Harazim (65. Čmelík), Kodeš (65. Leibl), Rada, Koubek (65. Juliš)

KF Gostivar:

Abazi – Bilali (63. Kirovski), Abdulla, Timovski, Zuka, Djurdjević, Al Hassan, Jonus, Ivanovski, Takahara, Kehinde

Penaltový rozstřel v první půli skončil remízou

Hned v prvních minutách dal Hradec najevo, že se bude snažit kontrolovat hru a nastavovat její tempo. Proti hráčům Gostivaru to ovšem nebylo nic jednoduchého, ti se totiž prezentovali aktivním napadáním královéhradecké rozehrávky. Z tlaku protivníka se ale Votroci dokázali vymanit a již v 6. minutě zvedali ruce nad hlavu, pohledné akci, kterou krásnou tvrdou ranou pod břevno zakončil Pudhorocký, však předcházel ofsajd. Radost z gólu si Hradečtí nechtěli nechat upřít, a tak nadále doléhali na branku soupeře. Tento nápor vyústil v nebezpečné zakončení Haise, jeho hlavička mířila jen kousek nad břevno.

Z ničeho nic se jako vítr do hradecké obrany vřítil Kehinde, který byl ve vápně dle rozhodčího faulován, a balkánský celek tak získal výhodu v podobě pokutového kopu. Následně sudí ještě vytasil červenou kartu a ze hřiště poslal Kodeše. Záhy si své rozhodnutí rozmyslel a zřejmě i po přímluvě od hráčů Gostivaru přivolal hradeckého tvrďáka zpět na plac. Nařízenou penaltu nicméně Lanre Kehinde ve 13. minutě bezpečně proměnil a poslal svůj tým do vedení.

Bylo znát, že pokutový kop dodal týmu ze Severní Makedonie jistou dávku sebevědomí a ve 26. minutě dokázal zahrozit znovu. Po rohovém kopu byl balón v šestnáctce několikrát tečován, proti finálnímu zakončení ale gólman Vízek předvedl skvělý reflexivní zákrok. Po této akci otěže zápasu přebral Hradec a stejně jako soupeř si dokázal vybojovat penaltu. Ve 43. minutě byl totiž brankářem podražen Matěj Koubek. K puntíku se ovšem postavil jiný hráč – kapitán Jakub Rada. Na jeho střelu k pravé tyči si gólman Abazi sice šáhl, zastavit ji ale nedokázal. Do šaten se tedy odcházelo za vyrovnaného stavu 1:1.

Hradecká dominance branku nepřinesla

Úspěšný vstup do druhého poločasu mohl zapsat Koubek, centr z levé strany bohužel v gól neproměnil. Královéhradečtí dobývali bránu soupeře již se silným větrem v zádech, jenž byl v první půli jejich velkým nepřítelem. Možná i díky této výhodě se v 58. minutě dostal ke slibné střele levačkou Hais, jeho projektil dokázal gólman vyrazit na roh.

Po hodině hry byl hradecký tlak na chvíli přerušen, když došlo k menší šarvátce na středovém kruhu, po udělení nějaké té žluté karty se mohlo pokračovat ve hře. Nicméně jako by tato situace naznačila, v jakém duchu se následující minuty budou odehrávat, faulů a prodlev přibývalo na obou stranách. K o něco roztomilejšímu přerušení došlo v 80. minutě, když se na hřiště zatoulalo malé kotě. Každopádně i samotný popis této situace svědčí o tom, že se toho na hrací ploše moc nedělo.

K většímu vzrušení došlo až v samém závěru, když byl těsně před vápnem faulován Pudhorocký, jenž předvedl krásnou individuální akci. Rozehrávku si vzal na starost Čmelík, jeho přízemní rána byla makedonskou zdí tečována, gólman ale dokázal míč špičkou nohy vyrazit. Vzhledem k tomu, že se jednalo o poslední šanci utkání, to znamená, že se Votroci s týmem ze Severní Makedonie rozešli smírně – 1:1.