Hradecké béčko porazilo Zbuzany

25. 9. 2021   |   FC Hradec Králové
Hradecký B tým potvrdil v souboji se Zbuzany úlohu mírného favorita a díky brance Jakuba Rezka zaslouženě získal na domácím hřišti všechny tři body.
9. kolo, sobota 25. 9. 2021, 10:15

FC Hradec Králové

FK Zbuzany 1953

1:0
1:0

Branka: 25. Rezek. Rozhodčí: Nejedlo – Lafek, Dohnal. ŽK: 63. Vobejda, 63. Rezek – 63. Houha, 63. Eliáš. 176 diváků.

FC Hradec Králové:

Dunda – Hátle, Kosař, Locker, Kadrmas – Vobejda – Záviška, Kejř (87. Hruška), Hájek (57. Jonáš), Rezek – Firbacher (83. Březák).

FK Zbuzany 1953:

Soukup – Houha, Zákostelský, Novák, Borkovec (82. Nováček), Agyeman (68. Eichler), Eliáš, Hampl (75. Schneider), Jonáš, Studnička, Pouček.Reportáž

Hradec začal svižně a vytvořil si mírnou převahu, kterou korunoval gól Jakuba Rezka. Akci založil dravým průnikem z pravé strany Filip Firbacher a střelec branky jeho práci završil uklizením míče za záda bezmocného Lukáše Soukupa v brance Zbuzan. Hra se pak opticky vyrovnala a hosté dokonce jednou zahrozili z rychlého protiútoku, který vyřešil Roman Dunda. Ale další možnosti měl hlavně domácí tým. Žádnou z nich však již do poločasové přestávky nedokázal využít k pojištění náskoku.

I po pauze domácí působili fotbalovějším dojmem a zápas drželi pevně ve svých rukou. Šance na změnu stavu však zůstaly nevyužity. Marek Kejř v dobré pozici mířil nad, tyčku trefil střelec úvodní branky Rezek a tváří v tvář brankáři Soukupovi neuspěl ani Josef Jonáš. Hosté strážce hradecké branky Dundu ve druhé polovině utkání prakticky neohrozili, a tak všechny tři body patří černobílým.

Ohlasy

Pavel Krmaš, asistent: „Největší radost dnes máme z toho, že jsme konečně i doma dokázali bodovat naplno a získali tři body. Spokojeni jsme i s udrženou nulou vzadu, u ofenzivní činnosti bychom chtěli určitě lepší řešení finální fáze. Proti Zbuzanům jsme si vypracovali dostatek možností ke vstřelení branky, dokázali jsme proměnit jen jednu. Každopádně pozitiva po bojovném, ale férově hraném zápase, určitě převažují. Máme před sebou anglický týden a o to jsme raději, že do něj vstupujeme posíleni dvěma po sobě jdoucími výhrami.“

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Aktuální zprávy

Ohlédnutí za prvními třemi koly

Aktuální zprávy

Informace pro fanoušky cestující do Ďolíčku

Aktuální zprávy

Víkendové výsledky Votroků