Zbuzany v penaltách dokonaly obrat

6. 10. 2019   |   FC Hradec Králové
Jako den a noc se lišily poločasy utkání B týmu Votroků, který hostil zkušenými hráči nabitý zbuzanský celek. Úvodní pětačtyřicetiminutovka byla pod taktovkou domácích, naopak po přestávce hru dirigovali hosté, kteří nakonec díky úspěšnému penaltovému rozstřelu brali i druhý bod.
neděle 6. 10. 2019, 10:15

FK Zbuzany 1953

3:4pen
3:1

Branky: 16. Bičiště, 28. Mahr, 34. Samko – 18. Trýzna, 47. Přeučil, 62. Zákostelský. Rozhodčí: Řeháček – Šťastný, Milner. ŽK: 67. Plašil – 34. Zákostelský, 41. Šírl. 182 diváků.

FC Hradec Králové: Mach – Plašil, Locker, Kadlec – Mahr, Vobejda, Soukeník (78. Štěrba), Doležal, Djurdjević (66. Sokol) – Bičiště, Samko.
FK Zbuzany 1953: Ordelt – Maleček, Matějka, Zákostelský, Bielesz – Lička – Čapek (80. Říha), Šírl (84. Kordiak), Trýzna, Přeučil – Surmaj (90. Koudelka).

Běžela druhá minuta a po šanci hostů vykopávali Votroci míč z brankové čáry. Pak se však černobílí rozehráli k výbornému výkonu a defenziva Zbuzan měla plné nohy i ruce práce s nápaditými kombinačními akcemi domácích. V 9. minutě ještě Denny Samko v tutovce míč dobře netrefil, ale v 16. minutě byl již hradecký odchovanec v brance soupeře Adam Ordelt překonán. Dominik Soukeník rozjel útočnou akci, Samko centroval a Dominik Bičiště se prosadil z malého vápna– 1:0.

Hosté kontrovali okamžitě, když se prakticky z rozehrávky dostal před Ondřejem Machem k míči Jakub Trýzna a srovnal na 1:1. Votroky obdržená branka nezastavila, dařila se jim kombinace a ve 28. minutě si zaslouženě vzali vedení zpět, když se po dobývání Ordeltovy branky prosadil tvrdou střelou Jan Mahr – 2:1. O dva góly to bylo v minutě 34., to na půlce vybojoval míč Samko, uvolnil na pravém křídle Mahra a sám pak jeho centr doklepl za záda bezmocného Ordelta – 3:1. Hosté nastřelili po standardní situaci břevno, ale do kabin šli Votroci s dvoubrankovým náskokem.

Začátek druhé půle se povedl Zbuzanským. Hned ve 47. minutě se prosadil z blízka Vojtěch Přeučil a snížil na rozdíl jediného gólu. Domácí znervózněli a rázem se na hřišti odehrávalo zcela jiné představení. Hosté mohutně útočili, zkušení hráči ukazovali svůj fotbalový um a hradecké mládí, kterému se přestala dařit kombinační hra, hrozilo jen z rychlých protiútoků. Žádný z nich však nebyl úspěšně zakončen, a tak přišel trest v podobě vyrovnávací branky. Běžela 62. minuta, když Přeučil tvrdě vypálil z trestného kopu, Machovi míč vypadl na brankové čáře z náruče a Zákostelský měl jednoduchou práci – vyrovnáno 3:3.

I přes velkou snahu se ani jednomu z týmů v ofenzivně laděném utkání rozhodnout do závěrečného hvizdu nepodařilo. Přitom v nastaveném čase hlavičkoval ve výborné pozici mimo Samko a doslova v posledních vteřinách uchránil Votroky od prohry skvělým zákrokem Mach, když robinzonádou vytěsnil střelu Říhy. O zisku druhého prémiového bodu tak rozhodoval penaltový rozstřel, ve kterém ani na třetí pokus černobílí neuspěli a připsali si tak do tabulky jeden bod.