Rekordní výhra! Votroci rozstříleli Varnsdorf 8:0

9. 8. 2019   |   FC Hradec Králové
Na tento duel 4. kola se bude v Hradci Králové ještě dlouho vzpomínat. Kdo nebyl přímo na Všesportovním stadionu v Malšovicích, tak mohl jen litovat. Hradečtí fotbalisté rozstříleli Varnsdorf nevídaným způsobem v poměru 8:0. Hattrick si připsal ex-varnsdorfský Djurdjević, po jedné brance se do statistik zapsali Martinec, Prekop, Zbrožek, Vlkanova a také Procházka.
4. kolo, pátek 9. 8. 2019, 18:00

FK Varnsdorf

8:0
4:0

Branky: 7. Martinec, 25., 39. a 54. Djurdjević, 45. Prekop, 49. Zbrožek, 70. Vlkanova, 83. D. Procházka. Rozhodčí: Klíma – Matoušek, Bureš. ŽK: 30. Prekop – 68. Ondráček. Počet diváků: 950.

FC Hradec Králové: Ottmar – Kopečný, Kvída, Martinec, Urma – Jukl, Zbrožek – Ch. Frýdek (64. Doležal), Vlkanova, Šípek (17. Djurdjević) – Prekop (55. D. Procházka).
FK Varnsdorf: Samoel – Kazda, M. Richter, Rudzan, Heppner (34. Šimon) – Bláha (73. L. Novák), Kocourek – Rudnytskyy, D. Breda (57. Houser), Barac – Ondráček.

Votroci vstoupili do utkání tím nejlepším možným způsobem. Již v 7. minutě otevřel stav páteční předehrávky kapitán Jakub Martinec, když si na zadní tyči naběhl na přímý kop Christiana Frýdka, 1:0. Hráči Varnsdorfu mohli vyrovnat o chvilku později, ale proti střele Heppnera zasáhl pozorný Radim Ottmar, který se poprvé v sezoně FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY postavil do hradecké svatyně.

Ve 25. minutě si nejprve skvělou možnost vypracoval Adam Vlkanova, brankář Samoel ho vychytal. Avšak vyražený míč se dostal k nohám Djurdjeviće, jenž chladnokrevně zakončil 2:0. Hosté se snažili o rychlou odpověď, ale obrana Hradce fungovala na jedničku. Ba naopak brzy udeřili svěřenci kouče Zdenka Frťaly potřetí. Hbitý Djurdjević dostal ideální přihrávku za obranu a v samostatném úniku se nemýlil, 3:0.

Poločas snů dovršil ve 45. minutě Erik Prekop, pro kterého to byla navíc premiérová branka v dresu Hradce Králové. Slovenský útočník se prosadil ve vápně a stanovil tak výsledek první půle na 4:0. V samotném závěru prvního dějství se mohl prosadit i Varnsdorf, ale prudká rána Šimona orazítkovala břevno královéhradecké branky.

I druhá pětačtyřicetiminutovka byla ve znamení jednoho týmu, Hradce Králové. Již po čtyřech minutách přišla další branka. Z levé strany tvrdě střílel Frýdek, gólman Samoel vyrazil pouze na Kristiana Zbrožka, který uklidil kulatý nesmysl do sítě, 5:0. A na Malšáku bylo za okamžik ještě veseleji. V 54. minutě oslavovali fanoušci hattrick Fahrudina Djurdjeviće. Ex-varnsdorfský záložník se tentokrát nejlépe zorientoval ve vápně a poslal Votroky do vysokého vedení 6:0.

Hosté se snažili vstřelit alespoň čestný úspěch, ale byl to právě Hradec, který podnikal nebezpečné protiútoky. Jeden takový ideálně dotáhl do gólového konce Adam Vlkanova, jenž se prosadil hlavou po přesném centru Daniela Procházky, 7:0. Hradečtí hráli nadále při chuti, svého soupeře nešetřili a v 83. minutě přišla poslední branka zápasu. Po rychlém brejku se z hranice vápna trefil Daniel Procházka a stanovil tak konečný stav na 8:0.

Páteční vítězství se navždy zapisuje do bohaté černobílé historie a doplní dosud nejvyšší výhry:

Listopad 1984: Hradec Králové - Spartak Ústí nad Labem 10:2
Srpen 1995: Hradec Králové - FC Vaduz 9:1
Srpen 2019: Hradec Králové - FK Varnsdorf 8:0