V souboji béček uspěly Teplice

20. 3. 2022   |   FC Hradec Králové
Tepličtí, v sestavě s exreprezentantem Janem Rezkem, dokázali v neděli dopoledne vrátit Votrokům podzimní porážku z domácího prostředí a díky povedené trefě Dominika Procházky si odvezli všechny body na sever Čech.
17. kolo, neděle 20. 3. 2022, 10:15

FC Hradec Králové

FK Teplice B

0:1
0:1

Branka: 34. Procházka. Rozhodčí: Fojtík – Beneš, Bečvář. ŽK: 54. Kateřiňák – 44. Hural, 47. Bulgama, 67. Hadinec, 84. Elmaghrabi, 90+1. Elnagar. 100 diváků.

FC Hradec Králové:

Mach – Hlaváč, Hruška, Kadrmas – Mahr (86. Zámečník), Jonáš (82. Hátle), Kateřiňák, Březák – Šípek (56. Egbewole), Kosař, Hájek.

FK Teplice B:

Čtvrtečka – Hadinec, Hora, Elmaghrabi, Lukáš – Procházka (88. Sinu), Rezek, Vobecký, Bulmaga (83. Elnagar) – Hural (59. Vachoušek), Succar.Reportáž

Rezerva Votroků chtěla navázat na týden staré vítězství v Boleslavi, tepličtí Skláři ale od úvodního hvizdu důsledným presingem narušovali útočné snahy domácího celku. Velkou možnost mohli mít černobílí v 10. minutě, ale když šel Lukáš Hájek sám na brankáře hostů, asistent rozhodčího viděl ofsajd a zvedl praporek. Ani hostujícím hráčům se nedařilo vyzrávat na pozornou defenzivu Hradce, a tak vyložené šance nepřicházely. Až si jednu skvělou svou individuální akcí připravil teplický Dominik Procházka, který se ve 34. minutě uvolnil téměř u brankové čáry a prudkou ranou „šajtlí“ vymetl z úhlu šibenici za zády Ondřeje Macha. Hosté, povzbuzeni vedením, pak do přestávky kontrolovali hru a nedovolili domácím prakticky nic.

Po pauze nastoupili domácí hodně aktivně, se snahou zvrátit utkání ve svůj prospěch. K tomu však bylo nezbytné vstřelit nějaký gól, a to dnes nebylo Hradci přáno. Domácím chyběla přesnost a klid při finální přihrávce, Tepličtí se dokázali úspěšně bránit. Nejzajímavější šancí černobílých byl trestný kop z nějakých osmnácti metrů, ale Josef Jonáš poslal míč pár centimetrů od šibenice po pravé ruce brankáře Jana Čtrvrtečky. Předcházela tomu sražená střela aktivního Filipa Březáka, jemuž připravil palebnou pozici pěkným sklepnutím Lukáš Hájek. Po skvostné Březákově individuální akci v 81. minutě zblokoval jeho ránu v poslední možný okamžik bránící Hora, později se domácí ještě marně dožadovali pokutového kopu za hraní rukou soupeře, a tak skončil zápas těsným vítězstvím Teplic.

Fotogalerie

Sdílej článek!

Nepřehlédněte

Preview

Hradec míří do Prahy. V sobotu se střetne s Bohemians

Aktuální zprávy

Výsledky z týdne a víkendový program Votroků

Aktuální zprávy

Informace pro fanoušky cestující do Ďolíčku