Béčko deklasovalo Teplice 7:1

10. 11. 2019   |   František Řehounek, foto: Eva Šebová
Z doposud nejvyššího vítězství v ČFL se raduje béčko Votroků. Na domácím hřišti rozdrtilo rezervu ligových Teplic 7:1 a zaslouženě si připsalo důležité body do tabulky.
neděle 10. 11. 2019, 10:15

FK Teplice B

7:1
1:1

Branky: 32. Bičiště, 55. Plašil, 68. a 74. Samko, 76. Langr, 78. Nemšovský, 83. Vobejda – 14. Vobecký. Rozhodčí: Kovářová – Martínek, Linhart. ŽK: 84. Nemšovský – 44. Náhlovský, 62. Vobecký, 67. Náhlovský. ČK: 67. Náhlovský. 100 diváků.

FC Hradec Králové: Mach – Nemšovský, Plašil, Locker (82. Ptáček), Kadlec – Vobejda – Mahr, Samko (79. Ansorge), Sokol (73. Štěrba), Bičiště – Langr (77. Vítek).
FK Teplice B: Blažek – Kodad, Hasil, Náhlovský, Berešík – Liška – Šup, Vobecký (64. Baftijar), Šimeček, Chodora (50. Švejda) – Mustafič (76. Zárybnický).

Domácí začali dobře, už ve 4. minutě se rozvibrovalo břevno za zády Tomáše Blažka, ale do vedení šli hosté. Centr do malého vápna si našel ve 14. minutě Marek Vobecký a zblízka prostřelil Ondřeje Macha. Vyrovnat mohl Denny Samko, kterému po krásné individuální akci předložil míč Marek Langr, ale Blažek svůj tým podržel. Kapituloval až ve 31. minutě, když po akci Langra a centrujícího Jana Mahra vyrovnal na 1:1 Dominik Bičiště. Protože černobílí neproměňovali své šance, navíc těsně před poločasem napálil Samko z trestného kopu míč opět jen do břevna, rozešli se do kabin soupeři za stavu 1:1.

Tento smír vzal ve druhém dějství rychle za své. V 55. minutě po centru z trestného kopu dotlačil míč do sítě Marek Plašil a Votroci poprvé v utkání vedli. Zásadní moment přišel o necelou čtvrthodinu později, když Langrův únik zastavil hostující Náhlovský faulem, za který uviděl druhou žlutou kartu a byl vyloučen. Ještě ani neotevřel dveře kabiny a Samko krásnou střelou z trestného kopu do pravé šibenice Blažkovy branky zvýšil na 3:1.

Hosté zcela odpadli a černobílý balet bavil fotbalové publikum povedenými akcemi a hezkými góly. Na 4:1 zvýšil opět Samko, který zužitkoval centr Jakuba Štěrby. Poté svůj skvělý výkon korunoval Langr pátou brankou Votroků, když si před vápnem přehodil míč z pravačky na levačku a trefil opět šibenici nešťastného brankáře Sklářů Blažka. Toho ještě stihli dalšími nádhernými střelami překonat Adrian Nemšovský a kapitán týmu Honza Vobejda. Zrodil se tak debakl Severočechů 7:1, který byl odpovídajícím vyjádřením průběhu zápasu.