V druhém letošním ligovém zápase se juniorky utkaly s Teplicemi na domácí půdě.

2:1

Branky: Soukalová, Hamplová

Mikanová – Novotná, Pokorná, Fiedlerová, Schánělová – Zemanová, Soukalová, Hamplová, Hrušková – Koudelová, Uhnavá

Střídaly: Baliharová, Kácovská, Doležalová

Utkání s Teplicemi je tuto sezónu soubojem o předposlední příčku tabulky a žádný z týmů rozhodně nechce nést nálepku posledního. Oba týmy se od začátku snažily udělat co nejméně chyb, aby neinkasovaly branku hned z kraje utkání. Od posledního vzájemného utkání byl znát posun v důrazu i kvalitě hry. Teplice mnohem více napadaly naši rozehrávku a nedaly našim děvčatům možnost k nějaké kombinaci, nebo snad drobnému odpočinku. Šikovné a rychlé útočnice zaměstnávaly naši defenzívu rychlými brejky. Holky se ale postupně do ohrožení branky soupeřek také několikrát dostaly a dokázaly tento zápas rozhodnout již v první půli. První branku obstarala Bára Soukalová trefou z přímého volného kopu. Teplice však do pár minut dokázaly srovnat skóre na 1:1 právě po jednom rychlém výpadu za naše stoperky. Tato branka ale naopak přispěla k větší aktivitě obou týmů a jejich snaze utkání rozhodnout ve svůj prospěch.Tři naše velice slibné šance zastavila branková konstrukce, nebo hostující gólmanka. Soupeř mohl utkání také strhnout na svou stranu, když po našich nevydařených odkopech mohl vsítit branku. Ale i v tomto případě jedna střela mířila do břevna a druhou dokázala Dora Mikanová vytěsnit na roh. První tři vítězné body nakonec zůstaly na domácí půdě. A druhá branka si opravdu zasloužila, aby se děvčata radovala z vítězství v utkání, jelikož se na ní podílela většina týmu. Tuto opravdu fotbalovou akci zakončila Eliška Hamplová střelou na zadní tyč, po které se brankářka Teplic mohla jen ohlédnout. Druhý poločas již další branku nepřinesl a tak jsme i podruhé v sezóně Teplice dokázali pokořit. Zápas byl znovu fyzicky náročný, plný osobních soubojů a střetů,které přinesly šrámy i nějaká zranění.Věřím, že se většina fotbalistek uzdraví do zápasu na Spartě.