Juniorka v posledním utkání podzimu porazila Teplice 4:2

2. 12. 2018   |   FC Hradec Králové
V posledním mistrovském utkání podzimu si hradecká juniorka poradila s Teplicemi. Na umělé trávě v Malšovicích sice už v první minutě prohrávala, čtyřmi góly ale výsledek otočila a v české skupině Juniorské ligy přinejmenším dočasně vyskočila na 4. místo.
17. kolo, neděle 2. 12. 2018, 11:00

FK Teplice

4:2
2:1

Branky: 13. Dermendjan, 45. Finěk, 53. Bičiště, 60. Hynek – 1. Radosta, 83. Dressler (pen.). Rozhodčí: Vojkovský – Antoníček, Mojžíš. ŽK: Kropáček (HKR). 50 diváků.

FC Hradec Králové: Mach - Finěk, Kundrt, Locker, Gjinollari - Vobejda - Hynek, Soukeník (84. Petřík), Bičiště (78. Střelec) - Kropáček (89. Kocour) - Dermendjan.
FK Teplice: Blažek – Kodad, Válek, Moncevičs, Dressler - Knapík - Radosta, Švejda (68. Baftijar), Shejbal (68. Vobecký), Šimeček (46. Ondrášek) - Mustafič (75. Kormunda).

Teplice do utkání doslova vlétly - hned po rozehrání se hosté prokombinovali po levé straně k hradeckému vápnu, zpětná přihrávka našla Matěje Radostu a ten prostřelil Ondřeje Macha. Ze zápasu uběhlo 44 sekund a hosté vedli 1:0.

Votroci se z rychlého úderu chvíli sbírali, ale po dvanácti minutách dostali impulz. Na pěknou přihrávku středem mezi stopery si naběhl Gazar Dermendjan, přesnou střelou překonal Tomáše Blažka a bylo vyrovnáno 1:1.

Hradečtí se pak zvedli, soupeře zmáčkli a výsledkem byla série rohových kopů. Po jednom z nich se k další střele, tentokrát zhruba z deseti metrů, dostal opět Dermedjan, jenže tento jeho pokus byl příliš slabý a mířil jen doprostřed brány. Blažek míč schoval do rukavic. Když se po rohu Teplic hnal do brejku Ondřej Bičiště, k zakončení se ani nedostal - doběhl ho exhradečák Jan Shejbal a tělem ho od míče odstavil. Velké šance pak měli ještě Daniel Finěk, který z úhlu netrefil bránu, a Dermendjan, jehož hlavičku vyškrábl Blažek mimo.

Hosté necelých deset minut před koncem poločasu zahrozili po autovém vhazování, když se dostal ke střele z bezprostřední blízkosti David Válek. Mach ale dokázal míč odvrátit na roh. Po něm zase vypálil z hranice vápna úplně volný Radosta, jenže ten zase bránu přestřelil.

V poslední minutě prvního poločasu se prosadil Finěk, který si našel centr Tomáše Hynka od rohového praporku, a hlavou poslal Hradec do vedení 2:1.

Krátce po přestávce zvýšil Bičiště, který se dostal k míči zhruba 22 metrů od brány a parádní střelou k tyči překonal Blažka. Domácí měli tou dobou výrazně navrch, Teplice přehrávali. O tři minuty později jim rozhodčí neuznal gól pro ofsajd, když si ale v šedesáté minutě naběhl Tomáš Hynek na dlouhou přihárvku za obranu, míč si prvním dotykem posunul šikovně do střelecké pozice a propálil Blažka, bylo téměř po zápase.

Závěr utkání už si Hradečtí pohlídali, drama nepřipustili ani ve chvíli, kdy v 83. minutě sudí odpískal penaltu a tu proměnil Patrik Dressler. Levý obránce hostů tak pouze upravil skóre na konečnách 4:2 pro Votroky.