Béčko skvěle otočilo zápas s Přepeřemi

25. 8. 2019   |   FC Hradec Králové
První domácí vítězství hradeckého béčka se nerodilo lehce, o to byl závěr zápasu sladší. Na hřišti v areálu v Orlické kotlině šli v prvním poločase hosté z Přepeří do dvoubrankového vedení, které ještě do poločasové pauzy korigoval Filip Firbacher. Po přestávce mladí Votroci přidali, zpřesnili hru a díky brankám Marka Plašila a Martina Matouška dokázali strhnout vedení na svou stranu.
neděle 25. 8. 2019, 10:15

FK Přepeře

3:2
1:2

Branky: 43. Firbacher, 68. Plašil, 88. Matoušek – 23. Volf, 34. Díl z penalty. Rozhodčí: Tesař – Urban, Slavíček. ŽK: 9. Rajnoch, 33. Soukeník, 57. Locker, 85. Kadlec – 36. Marek Sedláček, 87. Krasnický, 89. Michal Sedláček.

FC Hradec Králové: Brát – Soukeník, Locker (59. Ptáček), Plašil, Kadlec – Samko (90+1. V. Martinec), Vobejda, Matoušek, Bičiště (82. Štěrba) – Rajnoch (66. Mahr), Firbacher (86. Vítek).
FK Přepeře: Hyka – Novotný V. (61. Krasnický), Venc, Nesvadba, Tvaroha – Pavlata (67. Novotný P.), Jarosz (85. Elbel), Marek Sedláček, Díl – Synek (82. Ježek), Volf (71. Michal Sedláček).

Do zápasu vstoupili lépe hosté, kteří si dobrým napadáním vynucovali chyby domácích hráčů. Také šli do vedení, když se ve 23. minutě hlavou prosadil Volf – 0:1. Ještě výrazněji se Votrokům přitížilo o jedenáct minut později, když se po chybě v jejich rozehrávce řítil na Bráta hostující Jan Díl, byl ve vápně faulován Dominikem Soukeníkem a sám z nařízené penalty poslal míč podruhé do domácí branky.

Votroci se snažili zvrátit nepříznivě se vyvíjející průběh utkání například tvrdou střelou Filipa Firbachera ze 33. minuty, kterou Hyka se štěstím dokázal vyškrábnout nad břevno své svatyně. Brankář Přepeří si poradil i se střelou Marka Rajnocha těsně před přestávkou, kterou s obtížemi vyrazil. Z následujícího rohového kopu však již přišlo snížení, když se parádní hlavičkou prosadil Firbacher a stanovil svou brankou poločasové skóre 1:2.

Do druhého poločasu hradecký tým vstoupil mnohem aktivněji, hosté čelili velkému tlaku, jehož výsledkem byla dvě nastřelená břevna za Hykovými zády – brankovou konstrukci trefili Bičiště a Rajnoch. Neujala se ani povedená střela Filipa Firbachera, který obstřeloval Hyku na zadní tyč, hostující gólman ale skvělou robinsonádou míč konečky prstů dokázal vytěsnit. Na druhé straně čaroval Jakub Brát proti samostatným nájezdům Volfa a Synka.

Ve chvílích, kdy se zdálo, že Přepeře tlak ustály, přišla chvíle zkušeného Marka Plašila.Po faulu na Matouška zahrávali Votroci v 68. minutě trestný kop z půlky hřiště, míč se snesl na šestnáctce k nohám hrajícího asistenta a ten se placírkou trefil k levé Hykově tyčce – vyrovnáno, 2:2. Černobílý balet pokračoval v ofenzivním snažení. V závěrečných minutách dostal aktivní Denny Samko míč do běhu, protáhl se s ním až k hranici šestnáctky, přihrál Matouškovi a ten technickou střelou rozvlnil potřetí síť za Hykovýmy zády. Nádherná fotbalová tečka za povedeným zápasem! Votroci otočili zápas a porazili FK Přepeře 3:2.

Denny Samko: Poctivě jsme dřeli, i když jsme prohrávali

V utkání s FK Přepeře patřil k nejaktivnějším hráčům, svým výkonem se podílel na cenném domácím vítězství B týmu Votroků. Prsty měl Denny Samko zejména ve vítězném gólu, který vypracoval pro Martina Matouška.

Jak hodnotíš otočený zápas s Přepeřemi?

V prvním poločase jsme se nemohli dostat ke své hře, kazili jsme rozehrávku a soupeř nám i proto dělal vzadu velké problémy. Důsledkem toho byly dva obdržené góly. Důležité bylo, že jsme dokázali snížit ještě do přestávky, to nás vrátilo do hry. Druhý poločas jsme začali hodně aktivně, bohužel jsme z toho vytěžili jen dvě břevna. Nakonec ale odměna za zlepšení přišla a vítězný gól jsme v závěru dokázali dát.

Rozhodující trefu si připsal Martin Matoušek – a slavil ji opravdu bouřlivě –, ale akci jsi táhl ty. Povedla se výborně, co říkáš?

Dostal jsem od Kuby Štěrby dobrý míč do běhu, dokázal jsem se s ním dostat na hranici vápna, ale tam už jsem přes dva stopery neprošel. Dobře mi tam přišel Maty, tak jsem mu míč nakulil a on to krásně trefil. Radost celého týmu byla samozřejmě obrovská, otočili jsme z 0:2 na 3:2. Všichni jsme poctivě dřeli, i když jsme prohrávali, a dnes jsme byli odměněni.

Po třech odehraných kolech jste zatím v normální hrací době nepoznali hořkost porážky. Jsi tedy se vstupem týmu do třetí ligy spokojen?

Určitě ano, soutěž má dobrou kvalitu, to už jsme poznali. Dnes jsme se poprvé střetli s týmem, který není béčkem ligového týmu, zase to byl jiný styl, Přepeře jsou zkušené, hrají jednoduchý fotbal, nekombinují tolik. Pro mě i ostatní kluky jsou to velké zkušenosti, které takto získáme.