Derby rezerv skončilo remízou

4. 10. 2020   |   FC Hradec Králové
Mladí Votroci odehráli proti béčku Pardubic slušný zápas se smolným koncem. Hosté, posílení hned o pětici hráčů A týmu, většinu zápasu prohrávali, ale v závěru dokázali vyrovnat a mnohem lépe pak zvládli i penaltový rozestřel.
7, neděle 4. 10. 2020, 10:15

FK Pardubice B

2:3pen
2:1

Branky: 17. Kateřiňák, 30. Doležal – 6. Ewerton, 86. Petráň. Rozhodčí: Tupý – Urban, Matyš. ŽK: 61. Chocholatý, 69. Vyšehrad, 71. Finěk, 78. Kateřiňák – 43. Nemšovský.

Mach – Finěk, Locker, Kosař, Vyšehrad – Vobejda – Chocholatý (66. Mahr), Kateřiňák (78. Vozáb), Kejř, Doležal – Bičiště (89. Zámečník).

FK Pardubice B:

Letáček – Sláma, Kubart, Hušek (36. Nemšovský), Čelůstka – Lee (62. Formáček), Tischler, Vít, Ewerton – Huf, Petráň.

V Orlické kotlině viděli diváci hlavně v prvním poločase výborný fotbal. Pardubice poslal do vedení hned v úvodu Ewerton, když se prosadil po samostatné akci. Černobílí se ale nesložili, právě naopak – svého protivníka stále více přehrávali a odměnou jim byl obrat. Nejprve Dominik Bičiště kolmicí vyslal na zteč Jirku Kateřiňáka, který po souboji s gólmanem dostal míč do sítě levačkou z ostrého úhlu. Velkou parádu pak předvedl David Doležal, který poslal Votroky do vedení krásnou střelou do levé šibenice.

Druhý poločas byl přece jen více soubojový a hrálo se derby se vším všudy. Domácí byli i nadále velmi aktivní, ale srážela jen nepřesnost ve finální a předfinální fázi. Hostující borci dlouho nemohli najít recept na dobře fungující hradeckou defenzivu, ale v závěru se nadechli k náporu a dočkali se vyrovnání. Na Tischlerův centr z pravé strany si naskočil Michal Petráň a přesně umístěnou hlavičkou vyrovnal na konečných 2:2.

V penaltové loterii pak zářil brankář Pardubic Jiří Letáček, který bravurně zneškodnil hned první dva pokusy Votroků a nasměroval tím svůj celek k zisku druhého bonusového bodu.