Příprava: Hradecké fotbalistky sahaly po výhře nad Pardubicemi

25. 2. 2024   |   jt | Foto: Hana Pražáková
Fotbalistky FC Hradec Králové v omlazeném složení remizovaly v derby s FK Pardubice 3:3, když ještě sedm minut před koncem přípravného utkání vedly o dvě branky. V domácím dresu se dvěma góly blýskla Zuzana Dostálová, další přidala Bára Soukalová.
přát., neděle 25. 2. 2024, 14:00

FK Pardubice

3:3
3:1

Branky: 18. a 32. Dostálová, 27. Soukalová - 26. a 83. Kružíková, 90. Hýlová. Rozhodčí: Kánská - Černý, Štaffa. Diváci: 60.

Voříšková – Kotoučková, Vejrová, Portychová, Sedláčková – Zemanová, Soukalová, T. Kožíšková, Ličmanová – Dostálová, Chocholoušová. Střídaly: Mikanová – Kňourková, A. Kožíšková, Pražáková, Sisková, Typltová.

FK Pardubice:

Krejčí – Vodvárková, Kupková, Holcová – Pražienková, Novotná, Neradová, Koblížková, Matějková – Hrobská, Kružíková. Střídaly: Potůčková, Nechvílová, Fialová, Urbancová, Hýlová.

Hned sedm dorostenek se prostřídalo v sestavě druholigových fotbalistek FC Hradec Králové, kterým z důvodu nemoci a zranění chyběla pětice hráček základního kádru, v přípravném duelu s Pardubicemi. O to víc je výsledek s prvoligovým východočeským rivalem pozitivnější.

Zpočátku byly lepší Pardubice, ale nebezpečnější naopak hradecké fotbalistky. Po čtvrhodině hry Zuzana Dostálová po úniku trefila tyč, aby následně po dalším okénku v hostující obraně poslala míč od tyče do branky. V 26. minutě po standardní situaci a zakončení Adély Kružíkové pardubický tým vyrovnal.

Z vedení se však radoval minutu, než střelou z hranice vápna překonala brankářku Bára Soukalová. Po půlhodině hry se podruhé v zápase trefila Dostálová, jež se opět dostala za soupeřovu obranu.

Po změně stran se pardubický tým snažil o vyrovnání, ale mladý hradecký celek si vytvářel šance z brejků. V největších příležitostech se ocitly Tereza Ličmanová či Anna Hauferová.

Závěr vyšel pardubickým fotbalistkám, které opět udeřily po standardní situaci, kdy se v 83. minutě opět hlavou prosadila Kružíková a v poslední minutě střelou zpoza pokutového území srovnala skóre Veronika Hýlová. Přesto je sympatický výkon hradeckého týmu příslibem.

Václav Hladký, trenér FC Hradec Králové: „Zápas se nám herně vydařil. Vytvořili jsme si šest šancí a z toho tři jsme dokázali proměnit. Dále se nám daří začleňovat hráčky z juniorky do týmu žen, což je pro nás velký příslib do budoucna.“

Kamil Kozák, trenér FK Pardubice: „Nemůžeme být spokojeni s obrannou hrou, kdy jsme častokrát propadli a nechali domácí skórovat z jasných příležitostí. Naopak potěšilo skvělé zahrávání standardních situací Denčou Neradovou a vynikající výkon Ádi Kružíkové, která dvakrát skórovala hlavou a ještě fantasticky připravila vyrovnávací branku pro Verču Hýlovou. Bohužel si ale v této poslední akci zápasu poranila koleno a bude nám zřejmě delší dobu chybět. Přejeme jí brzké uzdravení a návrat na trávník.“