Mladší žákyně zdolaly v bojovném derby Pardubice

7. 9. 2023   |   jt, kš
První vítězství v sezoně vybojovaly mladší žákyně FC Hradec Králové WU13, které v dohrávce 1. kola první ligy porazily FK Pardubice 3:1. Dvě branky vstřelila Kristýna Kvasničková, třetí gól přidala Veronika Šicová.
1. kolo, středa 6. 9. 2023, 16:30

FK Pardubice

3:1
2:1

Branky: 20., 60. Kvasničková, 5. Šicová - 21. Petráková. Rozhodčí: Kabele. Bez karet. Diváci: 60.

Emma Beránková - Kristýna Ptáčková, Kristýna Kvasničková, Viktorie Krušinová, Saša Valentová, Laura Dvořáková, Veronika Šicová, Sára Langmajerová – všichni r. 2011, Nela Stloukalová, Amálie Zámečníková, Elena Šustová, Tereza Poláčková, Emma Kulíšková – všichni r. 2012.

Mladší žákyně FC Hradec Králové WU13 se v dohrávce prvního kola nejvyšší soutěže střetly v derby s FK Pardubice. Už po pěti minutách dostala domácí tým do vedení Veronika Šicová. Zápas se nesl v bojovném duchu a po dvaceti minutách se hradeckým žákyním podařilo stav navýšit, když se střelecky prosadila Kristýna Kvasničková. Pardubice se vrátily do hry vzápětí po trefě Anny Petrákové.

Dramatický duel hraný na Novém Hradci Králové zlomila po hodině hry svou druhou brankou v utkání Kristýna Kvasničková. Hradecká děvčata tak v derby slavila první vítězství v letošní sezoně. V dalším utkání nastoupí v neděli 10. září na hřišti DFC Bohemians Praha (10.00).

Kamil Šic, trenér: „V bojovném utkání holky nepředvedly výkon podle našich představ. Hráčky nebyly důrazné v osobních soubojích, málo kombinovaly, vytvářely si málo střeleckých příležitostí, což se projevilo v tom, že jsme umožnili soupeři v některých fázích diktovat tempo hry. Přestože se nám v druhém ligovém utkání nedařilo zúročit naše herní činnosti a dovednosti, dostali jsme se rychle do vedení, když první gól dala Veronika Šicová. I když jsme hráčkám o poločase řekli, že je potřeba změnit herní činnosti a hlavně komunikaci, utkání se vyvíjelo ve stylu prvního poločasu. Nakonec jsme utkání vyhráli 3:1, když další 2 góly dávala Kristýna Kvasničková. V dalším utkání musíme především zlepšit komunikaci na hřišti, pohyb na hřišti, výběr místa, náběhy a vytvořit si více střeleckých příležitostí. Hráčky jsou sice po týdenním soustředění a absolvovaly během 5 dnů 3 mistrovská utkání, ale na to se tým prvoligových hráček, nemůže vymlouvat. Další utkání nás čeká proti DFK Bohemians Praha, kde budeme chtít zlepšit herní výkon ve všech směrech."