Hradecké fotbalistky v posledním derby sezony remizovaly s Pardubicemi

4. 6. 2023   |   jt | Foto: Lubomír Douděra
Fotbalistky FC Hradec Králové se ve čtvrtém derby letošní sezony rozešly s Pardubicemi smírně 1:1. Na vedoucí branku hostující Andrey Matějkové v zápase 19. kola druhé ligy odpověděla po hodině hry vyrovnávací trefou Tereza Portychová. Vzájemné utkání již nemohlo nic změnit na postupu Pardubic.
19. kolo, sobota 3. 6. 2023, 13:30

FK Pardubice

1:1
0:1

Branky: 66. Portychová - 8. Matějková. Rozhodčí: Hrušková - Čampišová, Kánská. ŽK: Portychová, Ringelová - Matějková. Diváci: 55.

Voříšková - Kotoučková, Vejrová, T. Novotná, Duchatschová (79. Sedláčková) - Zemanová, P. Novotná (18. Schánělová), Portychová, Ringelová - Dostálová, Chocholoušová (84. Kňourková).

FK Pardubice:

Beránková - Matějková, Kupková, Holcová, Němcová - Fialová, Neradová (79. Burešová), Solničková (60. Krejčí), S. Novotná (74. Macháčková), Urbancová (60. Mikulecká) - Ninczová (79. Mandelíková).

V posledním derby a zároveň posledním domácím utkání letošní sezony šlo pouze o prestiž. Fotbalistky Hradce Králové již po minulém kole věděly, že v tabulce vedoucí Pardubice nepřeskočí, přesto chtěly soupeře porazit a udržet neporazitelnost na vlastním hřišti. Jenže po necelých deseti minutách si na rohový kop naskočila hostující Andrea Matějková a hlavou dostala Pardubice do vedení.

Hradecký tým se v prvním poločase herně hledal, ale dobré možnosti si také vypracoval. Střelecky se k ohrožení branky dostala aktivní Eliška Zemanová, ale brankářka Bára Beránková dokázala míč vyrazit. Po půlhodině hry se sama před pardubickou brankou ocitla Zuzana Dostálová, ale v rozhodujícím okamžiku nezpracovala míč. A před přestávkou Tereza Kotoučková poslala míč ze strany jen do náručí gólmanky. Také Pardubice ze svých možností další branku nevytěžily.

Po změně stran se karty obrátily. Hradecký tým byl herně lepší, Pardubice do šancí prakticky nepouštěl, ale střelecky se prosadil pouze jednou. Po hodině hry se po rohovém kopu Markéty Ringelové prosadila Tereza Portychová, která dorazila míč do sítě po předchozí hlavičce Anety Vejrové. Následně mohla přivodit obrat ve skóre Markéta Ringelová, ale z dobré pozice netrefila branku. Domácí hráčky s blížícím se závěrem utkání stupňovaly svůj tlak, ale vítěznou branku již nevstřelily.

Do konce soutěže zbývá odehrát poslední kolo. Hradecké fotbalistky, které jsou v tabulce druhé o osm bodů za Pardubicemi, zakončí letošní ročník v neděli 11. června v Líšni (15.00).

Václav Hladký, trenér: „V prestižním utkání nám utekl začátek zápasu, čehož soupeř využil a ujal se vedení. Od té doby se náš výkon zlepšoval a vygradoval po 60. minutě vyrovnávací brankou. I poté jsme byli lepším týmem, čehož jsme ale nedokázali brankově využít, a proto utkání skončilo remízou. Zároveň se sluší pogratulovat soupeři k vítězství ve druhé lize.“

Eliška Zemanová, jedna z nejlepších hráček Hradce: „I přestože v derby už nešlo o postup, chtěly jsme zápas vyhrát. První poločas se nám ovšem herně nevydařil podle našich představ. Brzy jsme inkasovaly lacinou branku, ale ještě do přestávky jsme si vytvořily několik dobrých šancí, které jsme nedokázaly proměnit. Po přestávce jsme byly naopak herně lepším týmem, ale z naší převahy jsme dokázaly pouze vyrovnat a vítěznou branku jsme vstřelit nedokázaly. Je nám líto, že jsme soutěž nevyhrály a nevybojovaly postup do první ligy. Gratuluji Pardubicím k postupu.“