Zlaté body. Hradecké dorostenky přetlačily v derby Pardubice

5. 3. 2023   |   jt
Důležité dva body získaly prvoligové dorostenky FC Hradec Králové, které ve 14. kole první ligy porazily v derby Pardubice 2:1 po penaltovém rozstřelu, který rozhodla v páté sérii Kristýna Hrušková. Východočešky, jejichž jedinou branku vstřelila Pavla Slaninová, si výhrou polepšily v boji o záchranu a na poslední Teplice zvýšily náskok na šest bodů.
14. kolo, sobota 4. 3. 2023, 16:00

FK Pardubice

2:1pen
1:0

Branky: 17. Slaninová - 82. Hlaváčová. Rozhodčí: Hrušková - Holakovská, Bartoníčková. ŽK: 1:2. Diváci: 68.

Mikanová - Hrušková, Uhnavá, Taufmanová, Baliharová - Kitlerová (66. Hauferová), Soukalová, Schánělová, Koudelová (76. Typltová) - Kurfürstová, Slaninová.

FK Pardubice:

Smutná - Zikmundová, Koblížková, Plaszeková (86. Ledvinková), Hlaváčová, Chlupáčová, Kubištová, Mandelíková, Mikulecká, Vrabcová (73. Hladová), Kožíšková (52. Melounová).

Herně vyrovnané derby ve 14. kole první ligy dorostenek mnoho šancí na obou stranách nepřineslo. Na hradecké straně se o ohrožení branky pokoušela především Pavla Slaninová (na snímku v bílém), zimní posila z pražské Sparty, která také po čtvrthodině hry dostala domácí tým do vedení. Brzký gól vlil hradeckému celku ještě větší energii, s níž čelil snaze Pardubic o vyrovnání. O osudu zápasu rozhodl dramatický závěr. Pardubice osm minut před koncem utkání po rychlé akci a přihrávce ze strany vyrovnaly zásluhou Veroniky Hlaváčové.

Ve zbytku utkání Pardubice mohly strhnout vítězství na svoji stranu, ale hradecká obrana odolala a o zisku druhého bodu rozhodl penaltový rozstřel, který v poslední páté sérii rozhodla chladnokrevně zahraným kopem Kristýna Hrušková. Před ní na hradecké straně brankářku Adélu Smutnou překonaly všechny hráčky - Alice Uhnavá, Bára Soukalová, Pavla Slaninová a Eliška Baliharová. Naopak gólmanka Dora Mikanová jeden pokus pardubickým hráčkám zneškodnila. Hradecké dorostenky tak slavily první vítězství v jarní části, připsaly si zlaté dva body v boji o záchranu a v tabulce se posunuly na osmé místo před Baník Ostrava s náskokem šesti bodů na poslední Teplice.

Jiří Hampl, trenér: „Každý získaný bod v zápasech nás zcela jistě posune dopředu, hlavně mentálně a budeme mít větší chuť do další týmové práce převážně v trénincích, jelikož si hráčky dokázaly, že cesta tu je. A pokud budeme v kabině všichni fungovat jednotně jako v tomto utkání, další výsledky se časem určitě dostaví. Tyto dva body z derby mají pro nás velkou hodnotu."

Pavla Slaninová, autorka branky: „Jsem ráda, že jsem mohla pomoci holkám k výhře a k zisku důležitých dvou bodů. Zápas byl vyrovnaný po celou dobu. S holkama jsme věřily a nevzdaly to, i když jsme dostaly v závěrečné desetiminutovce vyrovnávací branku. Rozhodly penalty, kde jsme každá zachovala chladnou hlavu a v klidu jsme je všechny proměnily. Hrály jsme jako jeden tým a věřím, že s takovým výkonem, jaký jsme předvedly proti Pardubicím, můžeme vyhrát i další zápasy."

Markéta Schánělová, kapitánka týmu: „Utkání s Pardubicemi bylo ukázkovým případem, jak má derby vypadat. Do zápasu jsme šly s jasným cílem - vystřílet si body do tabulky. V prvním poločase se nám podařilo vstřelit gól a dostat se do vedení, které jsme dokázaly udržet téměř po celou dobu zápasu. Ve druhém poločase nám ubývaly síly, Pardubice nás nepřestaly tlačit a snažily si vytvářet šance, kterým jsme ale s přehledem zabránily. Dařilo se nám hrát kombinačně a razantně. Osm minut před koncem utkání ovšem soupeř přece jen vyrovnal na 1:1 a zápas nabral na intenzitě. Oba týmy nechaly v posledních minutách na hřišti vše a o konečném výsledku a bodu navíc rozhodl penaltový rozstřel, který jsme zkušeně zvládly a mohly jsme se radovat ze zasloužené výhry. Všem holkách bych chtěla poděkovat za kvalitní výkon a bojovnost, která trvala až do poslední minuty!"