MU: FC Hradec Králové U17 - FK Pardubice U17 2:5 (0:2)

Derby pro nás skončilo vysokou prohrou ...
26. kolo, pátek 12. 5. 2023, 13:15

FK Pardubice

2:5

Branky a (asistence): 61. Novák z penalty (Kameník), 68. Kulič (Sejkora) - 33. Bečička, 37. Bečička, 49. Kvaček, 76. Jůn, 80. Pěnkava

Svoboda - Sejkora, Novák, Metlický (10. Moravčík), Polák M. (57. Karel) - Kameník, Ponikelský, Kijonka (46. Rejman), Machala - Kulič (73. Žalud), Polák V.

FK Pardubice:

Kedelidze - Lorenc, Vencl, Máca, Dostál (Doleček) - Rek, Venzhöfer (46. Kostelný), Bečička (85. Valenta) - Reil, Kvaček (60. Pěnkava), Topolský (60. Jůn)

Do zápasu jsme vstoupili aktivně a vypracovali jsme rychle první loženku zápasu. Pardubice nás trápily především po křídelních situacích a po nich se dokázaly dvakrát prosadit ještě do poločasu. My měli tři velké příležitosti, které ale brankou neskončily. Druhý poločas začal brankou Pardubic a mohlo se zdát, že je po zápase. My se ovšem nevzdali a nejprve snížil Novák z penalty, aby za pár minut Kulič vstřelil kontaktní branku na 3:2. Zlomový moment přišel jen pár minut poté. Po krásné akci jsme si vypracovali 100% šanci na vyrovnání, ale brankáře, který byl mimo bránu zastoupil na brankové čáře obránce, kterého jsme trefili a odmítli tak vyrovnání. Chvíli nato se Pardubice trefily počtvrté a definitivně tak zlomily naše myšlenky na obrat. Dnes jsme sehráli do ofenzivy jedno z nejpovedenějších utkání a mimo dvou gólů jsme kromě tyče nevyužili dalších 4-5 velkých příležitostí. Výkon se však skládá nejen z ofenzivy, ale také defenzivy, ve které jsme dnes totálně propadli a soupeř tak zaslouženě vyhrál.