Votroci na Pardubice nestačili, zápas rozhodl druhý poločas

29. 10. 2022   |   Libor Novák
Hradečtí v utkání nepředvedli dobrý výkon. Po bezbrankové první půli inkasovali v druhém poločase jako první. Díky trefě Filipa Kubaly se jim sice povedlo srovnat, jenže hosté se zásahy Černého a Janoška vrátili do vedení, na což už Černobílí nestihli zareagovat. Z východočeského derby tak body nevytěžili.
14. kolo, sobota 29. 10. 2022, 15:00

FK Pardubice

1:3
0:0

Branky a nahrávky: 58. Kubala (Ryneš) – 50. Janošek, 71. Černý, 76. Janošek (Helešic).
Žluté karty: 69. Kodeš, 84. Gabriel – 56. Chlumecký, 60. Vacek.
Držení míče: 50 % : 50 %. Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 5:6.
Rohové kopy: 4:1. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 12:18.
Diváci: 2019.

Reichl – Klíma, Čihák, Smrž – Gabriel, Kodeš (72. Rybička), Kučera, Ryneš – Rada (63. Koubek) – Kubala, Vašulín (63. Ševčík).

FK Pardubice:

Markovič – Icha, Vlček, Hranáč, Chlumecký – Janošek (89. Koukola), Hlavatý (83. Mareš), Vacek – Kostka, Helešic (77. Sychra) – Černý (83. Tischler).

Plno šancí na obou stranách, fanoušci však gól neviděli

Do utkání vtrhli lépe hosté, kteří už od úvodní minuty okupovali prostor kolem branky Votroků. Michal Hlavatý se snažil z pravé strany pokutového území vyslat přízemní střelu na zadní tyč, avšak obrana domácích jeho pokus dokázala odrazit. Napodruhé už hradbu těl prostřelil, ale skvělým zákrokem se blýskl brankář Reichl. Pár vteřin na to se k nebezpečné střele z voleje dostal Matěj Helešic, avšak jeho zakončení směřovalo mimo prostor tří tyčí.

Další nebezpečnou příležitost si hosté vypracovali o deset minut později. Hlavatý dostal ideální přihrávku za obranu Hradce, ale Reichl situaci bravurně přečetl, včas vyběhl a zneškodnil jeho pokus o lobované zakončení.

Po polovině první části se začali do hry dostávat i Votroci a vypracovali si hned několik solidních příležitostí, během kterých se mohlo skóre zápasu měnit. Vašulín se dostal k odraženému míči po outovém vhazování, ale jeho pohotové zakončení z pravé strany pokutového území dokázal Markovič úspěšně vyrazit. Ve 33. minutě Votrokům chyběly skutečně pouze centimetry! Matěj Ryneš naservíroval do vápna nadýchaný centr na který si vyskočil Filip Kubala, avšak ten těsně minul zadní tyč.

Zbytek poločasu jsme byli svědky atraktivního fotbalu. Do šancí se dostávaly oba týmy a na hřišti vřely emoce. Ve 37. minutě posunul Marek Icha míč na hranici pokutového území, avšak Dominik Janošek v tutové šanci nastřelil pouze břevno domácí svatyně! Na druhé straně se k odraženému míči dostal Vojtěch Smrž, který ze střední vzdálenosti vyslal svou pumelici do horní části branky, jenže Markovič se natáhl a vyškrábl míč do zámezí. O pár minut později se Smrž svíjel v bolestech na hrací ploše po tvrdém úderu do hlavy. Naštěstí pro domácí se ale za chvíli zvedl a byl připraven pokračovat.

Slepené góly hostí rozhodly zápas

Krátce po začátku druhého poločasu byl u postranní čáry faulován Hranáč, kterému šlápl Vašulín na nárt. Kučera se o faulu se sudím ještě chvíli dohadoval, avšak na verdiktu to nic nezměnilo a Pardubice zahrávali standardní situace kousek za pokutovým územím. K míči se postavil Dominik Janošek, který skvěle umístěnou ranou do horní části branky nedal Reichlovi šanci zakročit a poslal Pardubice do vedení - 0:1.

Hradec byl inkasovanou brankou mírně otřesen a následující minuty nebyly pro diváka příliš atraktivní. Hrálo se hlavně ve středu hřiště se spoustou nepřesností na obou stranách. V 58. minutě však dokázali Votroci udeřit! Velmi aktivní Matěj Ryneš poslal do vápna další ze svých mnoha centrů, na kterých si tentokrát vyskočil Filip Kubala. Ten si míč parádně z první zpracoval a poslal jej nekompromisně do sítě - 1:1.

Nerozhodný stav ale nevydržel ani čtvrt hodiny. Opět to byl Dominik Janošek, který se postavil k míči při standardní situaci, avšak tentokrát zvolil centr na jednoho z nabíhajících spoluhráčů. Míč sice dokázala odvrátit domácí zeď, nicméně ten se odrazil přímo na kopačky Pavla Černého, jehož rána z voleje zaplula přímo do pravého horního růžku - 1:2. Netrvalo to dlouho a pro Votroky přišla další velká rána. Ve velké pohodě hrající Dominik Janošek si naběhl do pokutového území a prudkou ranou prostřelil bezmocného Reichla na přední tyči - 1:3.

Janošek krátce poté vyslal do pokutového území centrovaný míč, avšak Reichl si připsal další skvělý zákrok a vyškrábl míč doslova na brankové čáře! Situaci detailně prozkoumával ještě VAR, ovšem skóre se nakonec skutečně neměnilo. Dvoubrankovou ztrátu už se ale domácím ve zbylém čase nepodařilo eliminovat a ve východočeském derby tak nakonec podlehli 1:3.