Derby patří Votrokům!

5. 10. 2019   |   FC Hradec Králové
V rámci 11. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se na Všesportovním stadionu v Malšovicích odehrálo východočeské derby. O vítězi rozhodla již 14. minuta, kdy se po rohovém kopu dokázal prosadit kapitán Jakub Martinec. Hosté si vypracovali několik gólových příležitostí, ale obrana Votroků v čele s brankářem Radimem Ottmarem zafungovalo na jedničku.
11. kolo, sobota 5. 10. 2019, 13:10

FK Pardubice

1:0
1:0

Branky: 14. Martinec. Rozhodčí: Orel – Paták, Ratajová. ŽK: 35. Čech, 48. Firbacher, 63. Leibl – 26. Toml. Počet diváků: 1062.

FC Hradec Králové: Ottmar – Čech, Kvída, Martinec, Leibl – Zbrožek, Jukl (78. Procházka) – M. Černý, Vlkanova (89. Soukeník), Urma – Firbacher (62. Šípek).
FK Pardubice: Šmíd – Prosek, Toml, Šejvl, T. Čelůstka – Jeřábek – Kohút (88. Lee), Hlavatý (88. Mužík), Solil, Zifčák (82. Sokol) – P. Černý.

Fotbalisté Hradce Králové vstoupili do utkání mnohem aktivněji a hned z prvního rohového kopu Adama Vlkanovy se dokázali střelecky prosadit. Stalo se tak ve 14. minutě, kdy nekompromisně zakončil hlavou Kuba Martinec. Brankář Šmíd si sice na balon sáhl, ale gólu zabránit nedokázal, 1:0. Pro hradeckého kapitána se jednalo již o třetí branku v sezoně. O pár minut později to byl opět Vlkanova, který našel na malém vápně Kvídu, jeho pokus pardubická obrana zblokovala.

Aktivitu Votroků dokládala i dalekonosná střela Roberta Jukla, ovšem ta zamířila nad. Hosté se jen těžko prosazovali proti pozorně bránícím svěřencům kouče Zdenka Frťaly. Ve 39. minutě zkusil své štěstí zpoza šestnáctky Pavel Černý, ale chyběla mu potřebná razance. V závěru první půle si ještě jednu střeleckou možnost vypracoval Adam Vlkanova. Gólman Šmíd byl pozorný a míč lapil.

Na začátku druhé pětačtyřicetiminutovky zahrozily Pardubice, prudká hlavička Zifčáka letěla jen těsně vedle branky Radima Ottmara. Poté se odhodlal k zakončení také Milan Černý, ale mířil vysoko nad. Fotbalisté Pardubic jen těžko překonávali dobře zformovanou obranu domácích. K jednoznačně nejaktivnějším hostům patřil exhradecký útočník Pavel Černý, který vyslal hned několik pokusů.

Největší možnost si hosté vypracovali v 81. minutě, Pavel Černý po pohledné akci vybídl Jeřábka, jenž v dobré pozici přestřelil. O tři minuty později unikl po pravé straně Adam Vlkanova a jeho technickou střelu výborně vyrazil gólman Šmíd. Pak musel vytáhnout pohotový zákrok i Radim Ottmar, když tečoval nebezpečný centr Solila. Ještě větší možnost měli hosté v 89. minutě, kdy šel Čelůstka sám na Ottmara, hradecký brankář však skvěle vytěsnil. Votroci tak svým rivalům připravili vůbec první porážku v letošní sezoně a slaví důležitý zisk tří bodů.