Branka Boleslavi byla pro béčko zakletá

1. 8. 2021   |   FC Hradec Králové
Svého prvního mistrovského utkání se dočkal rezervní tým Votroků, který na domácím hřišti v Orlické kotlině přivítal soupeře z Mladé Boleslavi. Oba soupeři měli v sestavě posily z ligových kádrů, které přispěly ke kvalitní fotbalové podívané.
1., neděle 1. 8. 2021, 10:15

FK Mladá Boleslav B

0:1
0:1

Branka: 4. Jurásek. Rozhodčí: Kvítek – Cihlář, Pekař. ŽK: 3. Kadrmas, 17. Kateřiňák, 50. Novotný, 65. Čech – 29. Majer. 184 diváků.

Brát – Harazim (77. Firbacher), Čech, Baloun, Kadrmas – Vobejda (50. Hlaváč) – Záviška, Kejř, Kateřiňák (84. Jonáš), Novotný – Bičiště.

FK Mladá Boleslav B:

Šerák – Jurásek, Bejbl, Plechatý, Vlk – Moravčík (59. Leitl), Majer (84. Rulc), Hönig, Zahustel – Stránský (72. Snížek), Mašek (72. Slabyhoud).

Hradec vstoupil do utkání aktivně a dokázal si vypracovat několik nadějných útoků. Hosté ale buď dokázali střely zblokovat, nebo stál v cestě brankář boleslavských Jáchym Šerák, který ve 14. minutě dokázal vyrazit i dělovku Jana Závišky. Trochu nečekaně tak gólově zahřmělo ve 21. minutě na opačné straně. Po standardní situaci a centru hlavičkoval do horního růžku Brátovy branky David Jurásek, který poslal hostující celek do vedení – 0:1. Domácí hráči neustávali v útočení, ale Šerákova brána zůstala nedobytná i po další Záviškově velké šanci, ve které ho gólman Středočechů těsně před koncem první půle vychytal.

Po přestávce pokračoval domácí tým v neutuchající snaze alespoň vyrovnat. V 60. minutě pláchl obraně soupeře Filip Novotný, ale jeho střela o kousíček minula cíl. Jen o malou chvíli později hlavičkoval těsně mimo tři tyče Martin Hlaváč. Šerák se vyznamenal i v 78. minutě proti bombě Marka Kadrmase, a doslova kouzlil v závěrečných vteřinách utkání, kdy si na něm vylámali v obrovských šancích zuby opět Novotný a následně Filip Firbacher.

Skvělý výkon strážce branky mladoboleslavských tak rozhodující měrou rozhodl o tom, že vstup do soutěžního ročníku vyšel lépe hostujícímu celku.