Béčko remizovalo s Mladou Boleslaví, rozstřel zvládl soupeř

11. 8. 2019   |   FC Hradec Králové
V prvním utkání sezony v ČFL remizoval hradecký B tým s rezervou Mladé Boleslavi 0:0, a vybojoval tak první bod. Penaltový rozstřel lépe zvládli Středočeši.
neděle 11. 8. 2019, 10:15

FK Mladá Boleslav B

0:1pen
0:0

Rozhodčí: Martínek – Řeháček, Pekař. ŽK: 56. Kadlec, 82. Samko – 60. Král, 79. Komárek, 82. Komma. 150 diváků.

FC Hradec Králové: Mach – Soukeník, Plašil, Ptáček, Kadlec - Vobejda – Mahr (69. Rajnoch), Matoušek, Samko, Sokol (90. V. Martinec) – Miker (84. Štěrba).
FK Mladá Boleslav B: Mikulec – Hašek, Kopa, Král, Komma – Hampl (76. Dohnalík), Komárek, Jerchov (65. Dib), Ewerton (46. Provazník) – Pech, Vejr (85. Moravčík).

První polovina utkání patřila hostům. Středočeši si dokázali vypracovat i dvě stoprocentní gólové příležitosti, ale nejprve v 10. minutě ztroskotali na Ondřeji Machovi, který proti střele ze sedmi metrů předvedl fantastický zákrok, o deset minut později pak z podobného místa mířil útočník hostů těsně vedle brány. Votroci vyzkoušeli do přestávky gólmana hostů pouze ve 35. minutě, když střílel z hranice vápna Denny Samko, ale Mikulcova náruč byla připravena.

Do druhé půle vstoupil domácí tým výrazně lépe a brankové možnosti na sebe nenechaly dlouho čekat. Ve 49. minutě potáhl míč středem hřiště Martin Matoušek, nakulil míč Samkovi a jeho střela skončila na břevně. Odražený míč si zpracoval Tomáš Sokol, ale v tutovce namířil zblízka pouze do brankáře. O dvě minuty později opět zvonilo břevno za Mikulcovými zády, tentokrát po zakončení Michaela Ptáčka. Boleslavský Vejr svou šanci v 66. minutě nevyužil, nájezd na Mikulce o pár minut později zakončil střelou těsně mimo i Jiří Miker, a tak se diváci v Orlické kotlině gólu v základní hrací době nedočkali. O tom, že dva body si odvezou hosté, rozhodl penaltový rozstřel.