Skvělý Bajza držel Votroky ve hře, porážce však nezabránil

18. 2. 2023   |   Libor Novák
Votroci padli v zápase s Mladou Boleslaví nejtěsnějším rozdílem. Brankář Bajza se v zápase několikrát blýskl perfektními zákroky, kterými držel svůj tým ve hře, ani on však porážce svého celku zabránit nedokázal. Na začátku druhé půle docestoval centrovaný míč k volnému Kušejovi, který nekompromisní střelou rozhodl o výhře Středočechů v poměru 1:0.
20. kolo, sobota 18. 2. 2023, 15:00

FK Mladá Boleslav

0:1
0:0

Branky a nahrávky: 48. Kušej (Suchomel).
Rozhodčí: Orel – Kotík, Bureš.
Žluté karty: 54. Kušej.
Držení míče: 49 %: 51 %. Střely na branku: 3:8. Střely mimo: 5:6.
Rohové kopy: 3:6. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 15:21.
Diváci: 1 079.

Bajza – Ševčík (39. Klíma), Čihák, Leibl – Gabriel, Kodeš, Smrž, Rada (62. Pudhorocký), Novotný (62. Kučera) – Koubek (83. Dvořák), Kubala (62. Trusa).

FK Mladá Boleslav:

Šeda – Šimek, Suchý, Karafiát – Suchomel, Kubista, Matějovský, Mareček, Fulnek – Kušej (72. Jawo), Ladra (72. Skalák).

Boleslav měla převahu, gól ale v první půli nepadl

Votroci vstoupili do utkání aktivně a už ve čtvrté minutě se objevili v první šanci! Matěj Koubek unikal obráncům po pravé straně a servíroval míč do pokutového území. Tam se sice na kopačky jeho spoluhráčů nedostal, jenže Šimek jej smolně poslal na svou vlastní branku a gólman Šeda musel být v pozoru. Hradečtí následně chybovali při rozehrávce a Suchomel poslal míč na Vasila Kušeje, který byl přímo před brankářem Bajzou! Zakončení mu však nevyšlo a míč poslal přímo do připravené náruče gólmana.

Boleslav postupně nabírala na herní převaze a vytvořila si hned několik dalších šancí ke skórování. Ve 32. minutě musel Bajza zasahovat proti ráně Ladry z pravé strany a hned na to dorážel Fulnek. Míč naštěstí pro Votroky pouze orazítkoval tyč a další horkou chvilku tak ustáli bez úhony. Pár minut na to se Vasil Kušej řítil osamocený na hradeckou branku, ale opět měl poslední slovo brankář Bajza, který výborně vystihl jeho myšlenku a míč dokázal vyrazit. Ladra se ještě pokoušel o dorážku, jenže prostor tří tyčí nezasáhl.

Ve 38. minutě musel mimo hřiště obránce Ševčík, jehož trápily zdravotní problémy. V zápase se nakonec rozhodl nepokračovat a na hrací plochu místo něj zamířil Jakub Klíma. Hradečtí taktéž vystrkovali růžky, ale žádnou další vyloženou šanci si nevypracovali. Smrž vyslal do pokutového území nebezpečný centr, jenže tam nikoho ze svých spoluhráčů nenašel. Po stříleném centru Gabriela se k zakončení dostal Koubek, ale prostor tří tyčí nezasáhl.

Bajza Hradec držel, Votroci však skórovat nedokázali

Oba týmy do druhé půle nastoupily beze změn v sestavách. Ve 47. minutě šli Votroci do úniku, ale Gabriel si nerozuměl s Koubkem a míč skončil za postranní čárou. Následně přišel rozhodující moment utkání. Boleslav kombinovala na útočné polovině, Suchomel z pravé strany poslal balon do vápna a Vasil Kušej poslal svůj tým tvrdou ranou do vedení tvrdou ranou z bezprostřední blízkosti. Jen o chvilku později se pak dostal do další příležitosti, když sám unikal na hradeckou branku. Bajza však předvedl perfektní zákrok a jeho šanci zmařil.

V 62. minutě se kouč Koubek rozhodl pro střídání. Ze hřiště odcházela trojice Kubala, Rada, Novotný, na hrací plochu zamířili Pudhorocký, Trusa a Kučera. Pudhorocký se brzy postavil k rohovému kopu a míč se dostal k ideálně postavenému Koubkovi, jenže ten ve skluzu o kousek přestřelil branku Boleslavi. Kušej na druhé straně hrál skutečně perfektní utkání a objevoval se neustále v dalších šancích před hradeckou brankou. I v dalším sólu si však vylámal zuby na skvělém Bajzovi! Brankář Votroků jeho ránu vyrazil na roh.

V 75. minutě se do vyložené šance dostal čerstvý Jawo, ale Bajza opět čaroval a zabránil soupeři ve skórování. Zápas následně skončil pro Matějovského a Marečka, které na hřišti nahradili Žitný a Škoda. Novou krev na trávník poslali i Votroci, nastoupil Pavel Dvořák. V 89. minutě měl na kopačce rozhodnutí Žitný, ale ani on proti Bajzovi neuspěl. V nastavení se Hradečtí tlačili kupředu, ale kýžený gól jim nebyl dopřán, pročež Boleslavi podlehli 0:1.

Hodnocení Miroslava Koubka

Hodnocení Pavla Hoftycha (Mladá Boleslav):

"Myslím si, že jsme byli lepším týmem. Měli jsme šance na tři zápasy. Brankou skončila jenom jedna, zbytek jsme pozahazovali, nebo nás vychytal brankář Bajza, ze kterého jsme udělali hrdinu. Ale hráče chválím za enormní vůli a touhu. Neproměněné šance si vyhodnotíme a věřím, že příště se hráči jako Vasil Kušej v tom budou chovat zkušeněji. Bylo důležité, že v závěru to naši obránci uskákali, podržel nás Šedys (Šeda) takovým klidem v bráně a uhráli jsme to na nulu. Důležitá výhra v tom, že po třech zápasech, kdy jsme získali jenom bod, se začnete v tabulce propadat. My se rozhodně nechceme propadnout do spodních pater."