Juniorka remizovala s Mladou Boleslaví 1:1

4. 11. 2018   |   FC Hradec Králové
V bojovném a běhavém zápase získala hradecká juniorka s Mladou Boleslaví bod za remízu 1:1 - na trefu nejzkušenějšího hráče na hřišti Jiřího Valenty odpověděl Dominik Bičiště. V samém závěru ještě Dmitrij Vorobjev napálil míč do břevna.
14. kolo, neděle 4. 11. 2018, 11:00

FK Mladá Boleslav

1:1
0:0

Branky: 86. Bičiště – 74. Valenta. Rozhodčí: Slabý – Horák, Lakomý. ŽK: Vobejda – Valenta. 54 diváků.

FC Hradec Králové: Mach – Finěk, Kundrt, Locker (60. Střelec), Gjinollari (77. Dermedjan) - Vobejda - Hynek (44. Petřík), Soukeník, Bičiště (90. Kocour), Miker - Vorobjev.
FK Mladá Boleslav: Mikulec - Kopa, Toml, Král, Rudzan - Dib, Komárek - David Novák (88. Krčmář), Valenta, Zabilanský - Šimon.

První poločas se odehrával hlavně mezi vápny, na hřišti byl vidět bojovný a běhavý duel, ale bez koncovky. Výjimkou byla šance, do které se po centru Tomáše Hynka dostal v 8. minutě Dmitrij Vorobjev. Jeho hlavička ale proletěla mimo mladoboleslavskou bránu.

Ondřej Mach v bráně domácích si první zákrok připsal až o dobrou čtvrthodinu později. A ve 28. minutě, když hradecká obrana odvrátila přímý volný kop, dostala se do brejku dvojice Hynek - Jiří Miker. Druhý jmenovaný uvolnil toho prvního, jenže jeho přízemní střelu brankář Petr Mikulec vyrazil.

Ve druhém poločase kouskovalo hru množství faulů, i neodpískaných. Jako když mohl jít Miker v 54. minutě sám na brankáře, ale zatažením za rameno ho zastavil Martin Toml. Když do konce utkání zbývalo dvacet minut, začala se hra přelévat od brány k bráně. Brejk střídal brejk, tu mohl padnout gól na jedné straně, o chvíli později na druhé. V 72. minutě opět po odvráceném přímém volném kopu vyrazili do protiútoku Votroci, Dominik Soukeník našel za obranou Václava Střelce, ten přehodil vyběhnutého gólmana, míč se ale snesl jen vedle brány.

O dvě minuty později se diváci dočkali prvního gólu - i když na tenhle většina z nich nečekala. Po akci  středem hřiště se před hradeckou bránou nejzkušenější hráč na trávníku Jiří Valenta zbavil Ladislava Kundrta a prostřelil Macha. 1:0 pro Boleslav.

V závěru Hradec zabral a vypracoval si opět několik šancí. V 84. minutě opět postupoval sám na Mikulce Střelec, jenže tentokrát namířil míč přímo do rukavic mladoboleslavského gólmana. Tohle byla tutovka. O dvě minuty později se ale domácí přece jen mohli radovat alespoň z vyrovnání. Na přihrávku z levé strany naběhl Dominik Bičiště a u bližší tyče dostal míč do brány. 1:1.

Ještě minutu po vyrovnávací gólu vypálil po pěkné individuální akci Vorobjev zpoza vápna, míč se ale odrazil od břevna zpátky do hřiště. Na vítězný gól pak nezbyl domácím čas ani prostor, s Mladou Boleslaví se tak rozešli s nerozhodným výsledkem.