Boleslavské trápení pokračuje. Votroci zde podlehli popáté v řadě

4. 3. 2023   |   Jáchym Tůma
Hradečtí fotbalisté přivítali v rámci 22. kola FORTUNA:LIGY v mladoboleslavské Lokotrans aréně Jablonec, proti kterému chtěli zlomit sérii čtyř domácích porážek v řadě. Po prvním poločase k tomu měli velmi dobře nakročeno, nicméně po vyloučení brankáře Bajzy v 54. minutě přišel zásadní zlom v utkání, které nakonec skončilo porážkou Východočechů v poměru 1:4.
22. kolo, sobota 4. 3. 2023, 15:00

FK Jablonec

1:4
1:0

Branky a nahrávky: 34. Novotný (Ryneš) – 60. Chramosta, 65. Šulc, 81. Chramosta (Považanec), 85. Polidar (Sejk).
Rozhodčí: Zelinka – Kotalík, Dohnálek.
Žluté karty: 52. Leibl, 75. Ryneš.
Červené karty: 54. Bajza, 90+9. Leibl (2. ŽK).
Držení míče: 48 %: 52 %. Střely na branku: 3:9. Střely mimo: 3:3.
Rohové kopy: 3:3. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 12:9.
Diváci: 676.

Bajza – Klíma, Kodeš, Leibl – Gabriel, Kučera, Pudhorocký (59. Reichl), Novotný (71. Trusa) – Smrž, Ryneš – Kubala (82. Koubek).

FK Jablonec:

Hanuš – Martinec, Král, Souček – Šulc, Považanec, Hübschman, Polidar (90+5. Štěpánek) – Patrák (60. Jovović) – Chramosta (87. Ikaunieks), Sejk (90+5. Surzyn).

Černobílí byli lepší, vedení zařídil Novotný

Hradec Králové vstoupil do utkání o trochu lépe, nicméně si nepohlídal hned první brejk Jablonce a mohl rychle prohrávat. Polidar nacentroval míč do vápna, kde se k němu dostal Sejk. Ten měl v páté minutě na kopačce úvodní gól utkání, jenže nevyzrál na připraveného Bajzu.

Postupem času se hosté dostávali do hry, diváci tak po většinu úvodního dějství sledovali velmi vyrovnaný zápas. Oba celky měly pasáže, kdy svého soupeře přehrávaly. Na další brankovou příležitost se ale čekalo až do osmadvacáté minuty, kdy po nádherné a svižné akci nastřelil Kubala břevno.

O chvíli později už se skóre měnilo. Po zaváhání stopera Martince, jehož odkop zachytil Ryneš, se ke střele z dobré pozice dostal Filip Novotný, který parádní ranou k tyči překonal bezmocného Hanuše. Hned po rozehrávce neměl daleko ke srovnání Patrák, jenže Bajza předvedl další skvělý zákrok a udržel těsný náskok Východočechů.

Jablonec po vyloučení Bajzy duel otočil

Úvod druhé části vyšel lépe hostům, kteří v 51. minutě dostali k dispozici pokutový kop. Sejk zvolil zakončení k pravé tyči z pohledu Bajzy a ukázalo se, že to byla špatná volba. Slovenský gólman totiž vystihl směr střely a znovu svůj tým podržel. Během krátké chvíle se ale z hrdiny stal nešťastník. Bajza špatně vyběhl, před pokutovým územím fauloval Považance a za zmaření zjevné brankové příležitosti byl vyloučen. Jeho náhradník Reichl se ani nestihl zahřát a už musel lovit míč ze sítě, z nařízeného volného přímého kopu se totiž trefil Jan Chramosta.

Hostující útočník vyrovnávacím gólem nastartoval ofenzivní smršť Severočechů, kteří dokonale využili početní převahu a do konce utkání se trefili ještě třikrát. Na 2:1 zvýšil v 65. minutě Pavel Šulc, který si našel vyraženou střelu Sejka a uklidil míč do prázdné brány. V 81. minutě pak svůj druhý přesný zásah v utkání zaznamenal Jan Chramosta, který těžil z nedůrazu hradeckých obránců. Jako poslední se mezi střelce zapsal Matěj Polidar. Ten měl podobně jako Šulc snadnou práci, když po přiťuknutí Sejka zakončoval do odkryté svatyně.

Tím však zmar neskončil a Votroci si museli kalich hořkosti vypít až do dna. Na konci nastavení vyrobil další penaltu Leibl, jenž byl navíc po druhé žluté kartě vyloučen. Naštěstí pro něj však zaúřadoval brankář Reichl a Hübschmanův pokutový kop lapil. Nic to každopádně nezměnilo na tom, že Hradec Králové i nadále čeká na první domácí výhru v jarní části soutěže.

Hodnocení Miroslava Koubka:

Hodnocení Davida Horejše (Jablonec):

Spokojenost samozřejmě s výsledkem. Hradec z ojedinělé akce šel do vedení a byla tam pasáž, kdy jsme prohrávali osobní souboje a Hradec měl navrch. V poločase jsme si k tomu něco řekli a hru jsme zpřesnili. Zlomový moment byla červená karta pro brankáře domácích, kdy přišel vlastně dvojí trest krásnou střelou Chramosty z trestného kopu. Pak jsme zkušeně hru ovládli a dali další branky. Tabulka je hodně vyrovnaná a my nesmíme v ničem polevit. Určitě není čas na nějaké uspokojení.