V první přípravě podlehli Votroci Jablonci těsně 0:1

22. 6. 2019   |   FC Hradec Králové
V prvním přípravném utkání proti Jablonci vystřídali Votroci dvě kompletní jedenáctky a s prvoligovým soupeřem odehráli vyrovnaný zápas. O vítězství Severočechů 1:0 rozhodl přesnou hlavičkou Jan Chramosta.
přát., sobota 22. 6. 2019, 15:00

FK Jablonec

0:1
0:0

Branka: 53. Chramosta. Rozhodčí: Hocek – Myška, Melichar. 730 diváků.

FC Hradec Králové: 1. poločas: Ottmar – Finěk, Zbrožek, Leibl, Horák – Vlkanova, Jukl, Kateřiňák, Zuljević – Prekop, Švantner. 2. poločas: Brát – Černý, Ptáček, Martinec, Urma – Zorvan, Soukeník – Mahr, Djurdjević, Zuljević (53. Doležal) – Chaponda.
FK Jablonec: 1. poločas: Hanuš – Jugas, Kubista, Břečka, Sýkora – Pilík, Hübschman, Považanec, Fábry, Kratochvíl – Chramosta. 2. poločas: Hrubý – Pleštil, Kubista, Břečka, Peřina – Pilík (63. Velich), Hübschman, Považanec, Kratochvíl (63. Dominik Breda), Černák – Chramosta (63. Čvančara).

V prvním poločase hráli Votroci s Jabloncem vyrovnanou partii, šance byly na obou stranách. Jana Hanuše prověřil střelou z 25 metrů Robert Jukl, na druhé straně jednou zakončoval Jan Chramosta těsně vedle, jednou dokonce z ostrého úhlu trefil tyč. Nejhezčí hradeckou akci rozjel po půlhodině Jiří Kateřiňák, který pěknou diagonálou uvolnil Marka Zuljeviće. Po jeho přihrávce Adam Vlkanova z velkého vápna přestřelil bránu.

Ještě před poločasem dostali hosté příležitost přímého volného kopu kousek před hradeckou šestnáctkou, Tomáš Pilík zakroutil balon technicky těsně vedle brány Radima Ottmara.

Do druhého poločasu Hradečtí vystřídali téměř celou jedenáctku a na plynulosti jejich hry se to projevilo. Pěknou akci ještě rozjel po pravé straně Jan Mahr, před Arnoldem Chapondou dokopla jablonecká obrana míč do bezpečí na poslední chvíli. V 53. minutě zaúřadoval Pilík, který poslal před Jakuba Bráta parádní přímý volný kop a Chramosta hlavou otevřel skóre.

Jen o chvíli později naskakoval na pěkný centr Fahrudina Djurdjeviće David Doležal, kvůli střetu s brankářem Vlastimilem Hrubým se ale k zakončení nedostal. Herní převahu pak měli Jablonečtí, nebezpečné situace ale dokázala hradecká obrana likvidovat. V závěru zápasu se Votroci ještě do jedné velké šance dostali, když po Mahrově centru hlavičkoval Chaponda na malém vápně hodně nepřesně. Utkání tak skončilo jednobrankovým vítězstvím Severočechů.