Dukla rozhodla v samotném závěru

29. 7. 2019   |   FC Hradec Králové
Fotbalisté Hradce Králové ani ve druhém kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nepoznali radost ze vstřelené branky. Ačkoliv proti Dukle byla k vidění celá řada velkých šancí. Několikrát skvěle zasáhl brankář Hruška, při hlavičce Procházky pomohlo hostům břevno. Dukla udeřila v závěru po rychlých protiútocích, nejprve se prosadil Tetour a v 90. minutě pak Holík.
2. kolo, pondělí 29. 7. 2019, 17:00

FK Dukla Praha

0:2
0:0

Branky: 85. Tetour, 90. Holík. Rozhodčí: Cieslar – Melichar, Klupák. ŽK: 33. Jukl, 50. Zbrožek, 88. Kvída, 90+2. M. Černý – 90+3. D. Souček. Počet diváků: 1193.

FC Hradec Králové: Vízek – Kopečný, Zbrožek, Kvída, Urma – Jukl, Soukeník (68. M. Černý) – Vlkanova, Ch. Frýdek, Procházka (60. Doležal) – Prekop (76. Šípek).
FK Dukla Praha: Hruška – Kozma, Piroch, Chlumecký – Douděra (64. Souček), Tetour, González (81. Krunert), Doumbia, Preisler – Hadaščok (76. Ayong), Holík.

Utkání začalo zajímavou možností Dukly, kdy se z pravé strany dostal do pokutového území Hadaščok a brankář Vízek musel hned v úvodu vytáhnout pohotový zákrok. Votroci mohli jít do vedení již v 16. minutě, kdy vznikl obrovský závar v hostující šestnáctce, z bezprostřední blízkosti pálil například Adam Vlkanova, ale Duklu zachránil brankář Hruška a po něm na brankové čáře Kozma.

Agilní Hadaščok, který v minulosti oblékal i černobílý dres, byl výraznou postavou i po půl hodině hry, tentokrát jeho střela na zadní tyč mířila těsně vedle. Na začátku druhého dějství měli svěřenci kouče Zdenka Frťaly obrovskou příležitost, když Vlkanova nacentroval z pravé strany do vápna, míč propadl až na osamoceného Procházku, který hlavou nastřelil břevno!

Pražané zahrozili o pár chvil později, když dostal přesný balon González a proti prudké jedovce musel vytasit skvělý zákrok Patrik Vízek. Pak mohl zakončit na druhé straně Prekop, ten si však ideálně nezpracoval míč a šanci po nahrávce Kopečného nevyužil.

V 70. minutě měl stoprocentní příležitost hostující Piroch, jenž střílel do zcela odkryté hradecké svatyně. Na brankové čáře míč v poslední možné chvíli vykopl Zbrožek. O pět minut později zakončoval v obrovské šanci hradecký útočník Prekop, gólman Hruška s vypětím všech sil svůj tým podržel. Sedm minut před koncem měl další slibnou možnost Adam Vlkanova, leč bez gólového efektu.

Avšak hned z protiútoku seběhl hostující Ayong na pravou stranou, jeho centr přiťukl Krunert na Tetoura, který prudkou střelou na přední tyč poslal Duklu do vedení, 0:1. Hradečtí byli aktivní, snažili se o útočné akce, napadali svého soupeře. Ale dnes to nestačilo. Definitivní podobu pondělní dohrávky stanovil Holík, který levačkou uklidil nechytatelně k tyči, 0:2.

Zdenko Frťala: "Nevyužili jsme příležitosti. Chtěli jsme být nebezpeční po stranách, což se nám dařilo, ale nedostali jsme se k odraženým míčům. V zakončení si musíme více věřit."