Juniorka si poradila s Duklou, vyhrála 4:2

22. 10. 2018   |   FC Hradec Králové
Hradecká juniorka opět zvládla domácí zápas. Proti Dukle sice prohrávala 0:1, třemi góly do poločasu ale dokázala vývoj utkání otočit a nakonec pražský tým porazila 4:2.
12. kolo, pondělí 22. 10. 2018, 15:00

FK Dukla Praha

4:2
3:1

Branky: 24. a 74. (pen.) Miker, 30. Kropáček, 39. Bičiště – 8. Štursa, 56. Podaný. Rozhodčí: Klíma - Arnošt, Hock. ŽK: Bičiště, Kropáček, Kadlec - Mašek, Chlumecký, Burger. 130 diváků.

FC Hradec Králové: Mach – Finěk, Kundrt, Locker, Gjinollari (79. Střelec) - Miker (89. Šedivý), Vobejda, Soukeník, Kadlec - Bičiště (70. Petřík) - Kropáček (83. Dermedjan).
FK Dukla Praha: Hruška – Schneider (64. Šolaja), Kosík, Mašek, Chlumecký - Mentberger, Kott - Štursa (46. Janko), Bilovský, Podaný (75. Kolman) - Kubů (64. Burget).

Dukla začala lépe, už v 8. minutě šli na hřišti hradecké Slavie hosté do vedení. Po akci středem obrany vyplul sám před Ondřejem Machem Ondřej Štursa a hradeckého brankáře prostřelil. Také v dalších minutách jako by byl na hřišti jen jeden tým - jen útočník Matyáš Kubů se dostal do tří vyložených příležitostí k tomu, aby skóre z pohledu pražského klubu navýšil.

Po dvaceti minutách se ale domácí probrali, zlepšili pohyb i kombinaci na útočné třetině a po zásluze vyrovnali. Centr z levé strany z hloubi pole jeden z domácích prodloužil až do ostrého úhlu k tyči, tam si míč našel Jiří Miker a vyrovnal na 1:1. Ve 30. minutě útočník hradeckého áčka z pravé strany přesně odcentroval, našel hlavu svého parťáka Reného Kropáčka a Hradečtí urvali vedení na svou stranu.

Krátce nato ukázal svou kvalitu člen ligového kádru Dukly Jakub Podaný, který na levé straně hradeckého vápna zasekl míč, přihrál ho Frederikovi Bilovskému, ten ale netrefil bránu. Místo vyrovnávacího gólu Pražanů tak ještě před poločasem přišla hradecká pojistka. Po pěkné kombinaci na pravé straně se v šestnáctce hostů dostal k míči Dominik Bičiště, trochu krkolomně se mu povedlo překonat Matúše Hrušku a Votroci vedli 3:1.

Ve druhé půli nejdřív pěkně, ale nepřesně pálil Dominik Soukeník, jenže pak zase ukázal svou klasu Podaný. Ten se postavil k přímému volnému kopu jako stvořenému pro leváka a z nějakých pětadvaceti metrů snížil přesnou ranou k tyči na 3:2.

O výsledku definitivně rozhodl pokutový kop, který rozhodčí Tomáš Klíma nařídil po faulu jednoho z obránců Dukly na Kropáčka. K míči se postavil Miker a penaltu v klidu proměnil. Dal svůj druhý gól a potvrdil vítězství Hradce 4:2.